سید حسن نصرالله:

تصمیم‌گیری و اجرای طوفان الاقصی ۱۰۰ درصد فلسطینی بود/ همه گزینه‌ها روی میز است

1402/08/12 - 21:46 - کد خبر: 102266 نسخه چاپی

نصر: سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان اعلام کرد که تصمیم‌گیری و اجرای عملیات طوفان الاقصی صد در صد فلسطینی بوده است.

به گزارش نصر، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان خاطرنشان کرد: نبرد طوفان الاقصی در بیش از چند جبهه و چند میدان کشیده شده است.
وی عنوان داشت: نیروی واقعی ما در ایمان، بصیرت، آگاهی، پایبندی عمیق نسبت به آرمان و آمادگی گسترده برای جانفشانی از سوی خانواده‌های شهداء است.

زبان از بیان ایمان و صبر مردم فلسطین قاصر است
سید حسن نصرالله با تسلیت و تبریک شهادت نیروهای لبنانی و فلسطینی در مقابله با رژیم صهیونیستی، به آیاتی از قرآن اشاره کرد که تاکید بر جایگاه شهداء دارد و خاطرنشان کرد که این شهادت بر آنها گوارا باد.
وی عنوان داشت: به مردم اسطوره‌ای غزه، به مردم غزه درود می‌فرستم که خانواده‌هایشان را از زیر آوار بیرون می کشند اما فریاد می‌زنند که فدای مقاومت باد. زبان از بیان بزرگی و ایمان و پایداری و صبر این مردم قاصر است.

هیچ نبردی همچون نبرد با صهیونیست‌ها، مشروع نیست
دبیرکل حزب الله گفت: اگر بخواهیم به دنبال یک نبرد کاملاً مشروع بگردیم، هیچ نبردی همچون نبرد با صهیونیست‌ها نیست. نبرد با صهیونیست‌ها در سطح اخلاقی و شرعی هیچ مشکلی ندارد.
سید حسن نصرالله اظهار کرد: تشکر و درود ویژه‌ای را به نیروهای عراقی‌ و یمنی‌ می‌فرستیم که وارد این نبرد مبارک شده‌اند.

هیچ کس طی سال‌ها در مقابل خشونت‌ها در حق فلسطینی‌ها کاری نکرد
دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد: هزاران اسیر فلسطینی در زندان‌های اشغالگر از سال‌ها قبل هستند بدون آنکه کسی کاری برای آزادی آنها کند. همچنین، نقض‌ها و خشونت‌هایی که مسجدالاقصی در معرض آن قرار دارد، در تاریخ معاصر بی سابقه است.
وی افزود: در سایه طرح‌های جدید شهرک‌سازی‌، خطرات متعددی کرانه باختری را تهدید می‌کند. بیش از دو میلیون شخص از ۲۰ سال قبل در محاصره شدیدی در غزه قرار دارند، بدون آنکه کسی کاری کند.
وی اظهار کرد: اوضاع سال‌های اخیر در فلسطین بسیار شدید بوده است، به ویژه با این دولت تندرو، احمق، کودن و وحشی.
سید حسن نصرالله تصریح کرد: پرونده‌های مهم برای فلسطینی‌ها پرونده اسیران، قدس، محاصره غزه، طرح های شهرک سازی جدید در کرانه باختری است.

مساله فلسطین به فراموشی سپرده شده بود
وی افزود: مساله فلسطین و آنچه که در فلسطین رخ می‌دهد، به دست فراموشی سپرده شده بود و در پایین ترین درجه از توجه جهانیان قرار داشت و در مقابل، سیاست دشمن گستاخانه‌تر شده بود.
سید حسن نصرالله گفت: باید رخدادی صورت می‌گرفت تا مساله فلسطین اشغالی را به عنوان نخستین مساله در جهان مطرح می‌کند و بدین ترتیب عملیات طوفان الاقصی در هفتم اکتبر رخ داد.
عاملان طوفان الاقصی، آن را از همگان مخفی نگه داشته بودند
دبیرکل حزب الله لبنان اعلام کرد که تصمیم‌گیری و اجرای عملیات طوفان الاقصی صد در صد فلسطینی بوده است و عاملان این عملیات، آن را از همگان مخفی نگه داشته بودند. عاملان این عملیات، طوفان الاقصی را از گروه‌های فلسطینی و از جنبش‌های محور مقاومت مخفی نگه داشتند و محور مقاومت از مخفی نگه داشته شدن این عملیات ناخرسند نیست. محرمانگی مطلق باعث تضمین موفقیت این عملیات از طریق عامل غافلگیری شگفت انگیز شد.

نبرد طوفان الاقصی کاملاً فلسطینی است
وی افزود: نبرد طوفان الاقصی با تصمیم‌گیری و اجرای آن توسط فلسطینی‌ها و عدم اطلاع کسی از آن، ثابت می‌کند که این نبرد کاملاً فلسطینی است. تصمیم‌گیران واقعی این نبرد، فرماندهان مقاومت و نیروهای مقاومت و مجاهدان مقاومت هستند.

طوفان الاقصی بر حال حاضر و آینده اشغالگر تاثیر می‌گذارد
سید حسن نصرالله اظهار کرد: طوفان الاقصی یک زلزله امنیتی، نظامی، سیاسی و روانی برای رژیم اشغالگر ایجاد کرد. این نبرد آثار خود را در حال حاضر و آینده رژیم اشغالگر برجای خواهد گذاشت.

اسرائیل سست‌تر از خانه عنکبوت است
دبیرکل حزب الله تاکید کرد: نبرد طوفان الاقصی ضعف و سستی اشغالگر را برملا کرد و اینکه واقعا اسرائیل سست‌تر از خانه عنکبوت است.
وی افزود: ایالات متحده برای حمایت از این رژیم شتافت؛ رژیمی که به لرزه افتاده است. آمریکا حمایت کرد تا این رژیم مجدداً بر روی پاهای خودش بایستد و هوشیاری‌اش را بازیابد و از آن حفاظت شود. شتاب زدگی آمریکا برای کمک به رژیم اسرائیل، سستی و ضعف این رژیم را برملا کرد.

آیا رژیم اسرائیل توانایی ایستادن بر روی پاهای خودش را دارد
وی افزود: از روزهای نخست، اسرائیل از آمریکا سلاح‌های جدید خواست؛ پس آیا این دولت قدرت‌مند است و توانایی ایستادن بر روی پاهای خودش را دارد؟ با وجود کمک‌های آمریکا، اما این رژیم تا به الان نتوانسته است ابتکار عمل را در دست بگیرد.
سید حسن نصرالله عنوان داشت: طوفان الاقصی برای مرحله‌ تاریخی جدیدی از نبرد با دشمن و سرنوشت مردم فلسطین و ملت‌های منطقه و کشورهایشان پایه ریزی کرد.
وی خاطرنشان کرد: تصمیم عملیات طوفان الاقصی یک تصمیم خردمندانه و شجاعانه و درست در زمانش بود و شایسته تمام این جانفشانی‌ها را دارد.
سید حسن نصرالله اظهار کرد: از ساعات نخست عملیات طوفان الاقصی مشخص بود که این دشمن گیج و گنگ شده است.
وی افزود: به نظر می‌رسد که دولت‌های اسرائیلی از تجربه‌های خود با جنبش‌های مقاومت در لبنان و فلسطین عبرت و درس نمی‌گیرند.

از اشتباهات اسرائیل، تعیین اهداف بزرگ برای خود است
دبیرکل حزب الله تصریح کرد: از مهم ترین اشتباهاتی که اسرائیلی‌ها مرتکب شده و همچنان مرتکب می‌شوند، این است که اهداف بزرگی را برای خود مطرح می‌کنند که نمی‌توانند آنها را محقق کرده یا به آنها برسند.
سید حسن نصرالله عنوان داشت: دشمن اسرائیلی اشتباهی را تکرار می‌کند که در جنگ سال ۲۰۰۶ مرتکب شد و اهداف بزرگی را برای خود مطرح کرد که در نهایت مجبور شد از آنها کوتاه بیاید.
وی افزود: هر ارتشی که برخی جنگنده‌ها و موشک‌ها را داشته باشد می‌تواند کاری را که ارتش اسرائیل در غزه کرد، انجام دهد؛ اما ارتش اسرائیل هیچ دستاورد میدانی را رقم نزده است.

اسرائیل از انجام عملیات گسترده در غزه حذر می‌کند
نصرالله گفت: دشمن اسرائیلی از انجام عملیات گسترده در غزه حذر می‌کند چرا که ترسو، ناتوان و شکست خورده است.
دبیرکل حزب‌الله لبنان عنوان داشت: با چشم خودمان قهرمانی‌های نیروهای مقاومت فلسطین را دیدیم، پس چگونه دشمن بر روی خاکی این‌چنینی و با نیروهای مبارزِ این‌چنینی خواهد جنگید؟
وی افزود: صحنه‌های کشتارهایی که از نوار غزه می‌رسد به آن صهیونیست‌ها می‌گوید که پایان نبرد با پیروزی غزه و شکست دشمن خواهد بود.
سید حسن نصرالله عنوان داشت: آنچه که در غزه رخ می‌دهد ماهیت وحشیانه و ددمنشانه رژیم غاصب را نشان می‌دهد؛ رژیم غاصبی که آن را در منطقه ما ایجاد کرده‌اند.
دبیرکل حزب الله لبنان افزود: کودکان غزه و زنان آن نقاب‌ها و سیاست‌های رسانه‌های جهانی و عربی برای فریب دادن ملت‌هایمان جهت سوق دادن آنها به سمت عادی‌سازی روابط با اسرائیل را در هم می‌شکنند.
وی افزود: ایالات متحده کاملاً مسئول جنگ جاری در غزه است و اسرائیل صرفاً یک ابزار اجرایی است. این آمریکاست که مانع از محکوم شدن اسرائیل در شورای امنیت می‌شود و اجازه آتش بس در غزه را نمی‌دهد.

آمریکا باید بهای جنگ غزه را بپردازد
وی افزود: این آمریکاست که جنگ در غزه را مدیریت می‌کند و این آمریکاست که باید بهای تجاوزش را بپردازد.
سید نصرالله عنوان داشت: وظیفه هر فرد آزاده و شریف در این دنیا این است که حقیقت‌ها را در نبرد افکار عمومی بیان کند؛ نبردی که دشمن با دروغ، تحریف و گمراه‌سازی وارد آن شده است. نبرد طوفان الاقصی یک نبرد انسانی در مقابل وحشی‌گری و ددمنشی ایالات متحده، انگلیس و اسرائیل است.
وی افزود: هر کس که امروز سکوت می‌کند، اگر انسان باشد باید به انسانیت خود نگاهی بیندازد و اگر دینی داشته باشد باید درمورد دین خود بازنگری کند و اگر شرافت داشته باشد، باید در شرافت خود بازنگری کند.

نبرد غزه تعیین کننده و تاریخی است
دبیرکل حزب الله خاطرنشان کرد: آنچه که در غزه رخ می‌دهد یک نبرد تعیین کننده، قاطعانه و تاریخی است که به هیچ وجه پس از آن همچون قبل از آن نمی‌شود. امروز دو هدف وجود دارد هدف نخست توقف تجاوزات است و هدف دیگر این است که مقاومت فلسطین در غزه و مشخصا حماس پیروز شود.

پیروزی غزه منفعت ملی برای مصر، اردن، سوریه و لبنان است
سید حسن نصرالله گفت: پیروزی غزه امروز به معنای پیروزی مردم فلسطین، اسیران، کرانه باختری و کلیسای قیامت و کشورهای منطقه است. پیروزی غزه در حال حاضر یک منفعت ملی برای مصر، اردن و سوریه و در وهله نخست و قبل از تمامی کشورها یک منفعت ملی برای لبنان است.
سید حسن نصرالله عنوان داشت: دشمن، لبنان و مردم آن را تهدید می‌کند و با کشتارها در غزه قدرت نمایی می‌کند؛ در حالی که در شن‌های غزه غرق شده است و ناتوان و شکست خورده است.

کشورهای عربی باید صادرات نفت به اسرائیل را متوقف کنند
وی افزود: دولت‌های عربی و اسلامی باید برای آتش بس و قطع روابط دیپلماتیک با اسرائیل تلاش کنند. آیا ناتوانی عربی به حدی رسیده است که نمی‌توانند کمک‌های انسانی را وارد نوار غزه کرده و مجروحان را خارج کنند؟ محکوم کردن کافی نیست؛ باید روابط با رژیم دشمن قطع شود و ارسال نفت به آن و نیز صادرات برای آن متوقف شود.
سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: مقاومت اسلامی در عراق مسئولیت خود را بر عهده گرفته و از ورود به مرحله جدید خبر داده است.
دبیرکل حزب الله لبنان گفت: ما از ۸ اکتبر وارد نبرد طوفان الاقصی شدیم. ما همچون سایر جهانیان از عملیات طوفان الاقصی مطلع شدیم و سریعا از مرحله‌ای به مرحله دیگر انتقال یافتیم. آنچه که در جبهه ما رخ می‌دهد، بسیار مهم و تاثیرگذار است. در هر حال به آنچه که در جبهه ما رخ می‌دهد، بسنده نخواهد شد.
وی افزود: مقاومت اسلامی در لبنان از ۸ اکتبر وارد نبرد واقعی شد که جز کسانی که عملاً در مرزها حضور دارند کسی آن را احساس نمی‌کند. مقاومت اسلامی وارد نبردی شده است که عنوان‌ها و ابزارها و هدف‌گیری‌هایش متفاوت است.

تمامی گزینه‌ها روی میز است
سید حسن نصرالله افزود: تمامی احتمال‌ها در جبهه لبنان وارد است و تمامی گزینه‌ها روی میز است و می‌توان در هر زمانی به سمت آن برویم.

موشک‌های یمنی به پایگاه‌های اسرائیلی می‌رسد
سید حسن نصرالله عنوان داشت: موشک‌ها و پهپادهای یمنی به ایلات و پایگاه‌های نظامی اسرائیل خواهد رسید.
وی افزود: روز شنبه ۷ اکتبر دشمن نیروهای خود از مرزها با لبنان را خارج کرد تا در سایه فروپاشی روحی و روانی، آنها را به غزه ببرد.
سید حسن نصرالله اظهار کرد: اما عملیات مقاومت نه تنها دشمن را مجبور کرد که نیروهایش را در مرزها با لبنان نگه دارد بلکه آن را وادار کرد که به تعداد نیروهایش بیفزاید. جبهه لبنان باعث کاستن بخش گسترده‌ای از نیروهایی شد که قرار بود برای حمله به غزه به کار گرفته شوند و آنها را به سمت ما آورد. لبنان توانست یک سوم ارتش اسرائیل را به مرزها با لبنان بیاورد. بخش گسترده‌ای از این نیروها از نیروهای ویژه و نخبه هستند.

اگر فقط همبستگی سیاسی می‌کردیم، خیال اسرائیل راحت می‌شد
سید حسن نصرالله افزود: اگر موضع ما فقط اعلام همبستگی سیاسی با غزه بود، یقیناً اسرائیل خیالش از مرزهای شمالی راحت می‌شد و نیروهایش را به غزه می‌برد.
دبیرکل حزب الله گفت: شهرک نشین‌هایی که از شمال و جنوب خارج شده‌اند فشاری را در سطح روانی و اقتصادی ایجاد می‌کنند. عملیات در مرزها باعث ایجاد وضعیتی از نگرانی و ترس در بین رهبری اسرائیل و آمریکایی‌ها شده است.

احتمال حضور لبنان در یک نبرد گسترده
وی تاکید کرد: احتمال سوق یافتن جبهه لبنان به سمت یک نبرد گسترده یک احتمال واقعی است و دشمن باید بر روی آن کاملاً محاسبه کند.
سید حسن نصرالله افزود: عملیات مقاومت در جنوب به دشمنی که ممکن است به حمله یا انجام عملیات پیش‌دستانه فکر کند، می‌گوید که بزرگترین حماقت را در تاریخت مرتکب خواهی شد.
دبیرکل حزب الله عنوان داشت:‌ این صحنه‌ها در غزه باعث می‌شود که ایمان و باور ما نسبت به لزوم به چالش کشیدن و تسلیم نشدن بیشتر شود؛ حالا هر چقدر هم جانفشانی‌ها و چالش‌ها زیاد باشد.

عملیات در جنوب لبنان برای کاستن فشارها بر غزه است
وی افزود: عملیات مقاومت در جنوب، بیانگر همبستگی ما با غزه و مردم آن است تا فشارها بر آنها کاسته شود. از روز نخست به ما گفته شد که ناوگان‌های آمریکایی به خاطر شما و برای بمباران شما آمده‌اند. مساله جبهه لبنان و تشدید آن به هر سمتی، در گرو دو امر است: نخست روند رخدادها در غزه و توسعه آن و مساله دیگر رفتار دشمن در قبال لبنان است.

تهدیدهای آمریکا فایده‌ای نخواهد داشت
سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: به آمریکایی‌ها می‌گوییم که تهدید و تلاش برای ترساندن ما و نیروهای مقاومت در منطقه ما،‌ فایده‌ای نخواهد داشت.
وی افزود: من به دشمن صهیونیستی نسبت به دست اندازی هشدار می‌دهم که به برخی از شهروندان در لبنان رسیده است و این مساله ما را به معادله غیرنظامی در مقابل غیرنظامی باز خواهد گرداند.

ایران هیچ قیمومیتی بر جنبش‌های مقاومت ندارد
دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد: ایران هیچ قیمومیتی را بر جنبش‌های مقاومت إعمال نمی‌کند. تصمیم در نزد جنبش‌های مقاومت، در اختیار فرماندهان جنبش‌های مقاومت است و ایران پشتیبانی و حمایت می‌کند.
وی خطاب به آمریکایی‌ها گفت: ناوگان‌های شما باعث هراس ما نمی‌شود و هیچ روزی ما را نترسانده است و ناوگان‌هایی که با آنها تهدید می‌کنید، ما نیز برای آن تدارکات آماده کرده‌ایم.

برای ممانعت از یک جنگ منطقه‌ای، باید برای توقف این تجاوز شتاب شود
سید حسن نصرالله خطاب به آمریکایی‌ها گفت: کسانی که شما را در اوایل دهه هشتاد شکست دادند، همچنان زنده هستند و در کنارشان، فرزندان و نوه‌هایشان هستند. شما می‌توانید تجاوز به غزه را متوقف کنید، چراکه آن، تجاوز شما است و هرکس که می‌خواهد مانع از یک جنگ منطقه‌ای شود، باید برای توقف این تجاوز شتاب کند. در صورتی که هر جنگ منطقه‌ای به وقوع بپیوندد، منافع و سربازان شما قربانی و شکست خورده بزرگ خواهد بود.
وی افزود: نبرد، نبرد پایداری، صبر، تحمل و دستاوردها و جلوگیری از تحقق اهداف دشمن است. ما باید برای توقف تجاوز به غزه تلاش می‌کنیم و باید تلاش کنیم که مقاومت در غزه پیروز شود.
سید حسن نصرالله خطاب به مردم فلسطین و تمامی نیروهای مقاومت گفت: ما همچنان به زمان نیاز داریم اما ما پیروز می‌شویم. ما همینطور در سال ۲۰۰۶ و در غزه پیروز شدیم و همینطور مقاومت در کرانه باختری دستاوردهایی را رقم زد. غزه پیروز خواهد شد و فلسطین پیروز خواهد گشت. ما به مسئولیت خودمان عمل کردیم و پایداری و صبر ما نتیجه‌اش پیروزی قطعی‌ إن شاء الله خواهد بود.
انتهای پیام/
تصمیم‌گیری و اجرای طوفان الاقصی ۱۰۰ درصد فلسطینی بود/ همه گزینه‌ها روی میز است خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار