مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی:

واریز 21 هزار میلیارد ریال عوارض ارزش افزوده به شهرداری ها و دهیاری های استان

1402/08/11 - 12:03 - کد خبر: 102210 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی، با بیان اینکه هر ماه مبلغی به عنوان عوارض ارزش افزوده به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان پرداخت می‌شود، گفت: در هفت ماهه نخست امسال 21 هزار میلیارد ریال از مالیات‌های دریافتی از محل ارزش افزوده استان به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان واریز شده تا در جهت توسعه زیرساخت‌های شهری و روستایی استان هزینه شود.

به گزارش نصر، عیسی اورج زاده، گفت: از این مبلغ، 15 هزار میلیارد ریال سهم شهرداری‌های استان، پنج هزار و 600 میلیارد ریال سهم دهیاری ها، روستاهای فاقد دهیاری و عشایر استان بوده است.
وی، ادامه داد: از رقم 15 هزار میلیارد ریال سهم شهرداری‌های استان، سهم شهرداری تبریز هشت هزار و 833  میلیارد ریال بوده که بیش از نیمی از پرداختی‌های شهرداری‌های استان را به خود اختصاص داده است.
 مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی، خاطر نشان کرد: از مجموع 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده، یک درصد سهم سلامت، چهار درصد مالیات و چهار درصد عوارض است که عوارض ارزش افزوده وصولی در هر ماه برای انجام امور عمرانی شهری و روستایی به حساب شهرداری ها، دهیاری ها و در روستاهای بدون دهیاری به حساب فرمانداری‌ها واریز می شود.
اورج زاده، اطلاع‌رسانی طرح‌ها و پروژه های عمرانی افتتاح شده از محل عوارض پرداختی مودیان مالیاتی توسط شهرداری‌ها و رسانه‌ها را یکی از راه‌های آگاهی‌بخشی در راستای هزینه کرد مالیات عنوان کرد و افزود: پرداخت مالیات مشارکت اجتماعی و از تکالیف حقوق شهروندی است، بنابراین باید در این خصوص فرهنگ‌سازی و آگاه‌سازی در راستای هزینه کرد مالیات انجام شود.
وی، خواستار نامگذاری پروژه‌ها و مکان‌های عمومی به نام مالیات شد و گفت: فرهنگ‌سازی مالیاتی و تبیین آثار پرداخت مالیات در جامعه و توسعه زیرساخت‌های مهم شهری و روستایی از جمله پل‌ها، جاده‌ها، مدارس، درمانگاه‌ها و غیره از محل مالیات مردم، افزایش مشارکت اجتماعی مردم در پرداخت مالیات را به دنبال دارد که در این خصوص جلسات هماهنگی و مکاتبات لازم با شهرداری‌های استان انجام شده است.
مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی، به افزایش چشمگیر مالیات و عوارض ارزش افزوده پرداختی امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل اشاره کرد و گفت: عوارض ارزش افزوده واریزی هفت ماهه نخست سال 1401 مبلغ هشت هزار و 934 میلیارد ریال بود که در سال جاری نسبت به مدت مشابه پارسال 136 درصد رشد نشان می دهد.
انتهای پیام/
واریز 21 هزار میلیارد ریال عوارض ارزش افزوده به شهرداری ها و دهیاری های استان نصر

ثبت نظر

نمایش 1 نظر

پاسخ   احسان   8 ماه پیش  

800 میلیارد تومن پول کمی نیست ولی شهرداری عوض اینکه این پول رو صرف توسعه زیرساخت‌های شهری بکنه حقوق کارمندهاش رو میده باهاش!!!
پژوهشیار