مدیر کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی:

تحریم‌های اقتصادی مهمترین عامل کاهش چشمگیر صادرات فرش دستبافت است

1402/08/09 - 12:16 - کد خبر: 102106 نسخه چاپی

نصر: مدیر کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی، تحریم‌های اقتصادی را مهمترین عامل کاهش چشمگیر صادرات فرش دستباف دانست و گفت: عمدتا به دلیل اعمال تحریم‌ها، امکان صادرات مستقیم فرش به کشورهای هدف وجود ندارد که این موضوع بر بازار فرش تاثیرگذار بوده است.

به گزارش نصر، محمدجعفر عظمائی در گفت‌وگو با خبرنگاران، با بیان این‌که بیمه قالی‌بافان تاثیر زیادی بر وضعیت صنعت فرش دستبافت دارد، افزود: امسال امکان برقراری مجدد بیمه قالیبافی چهار هزار نفر از فعالان این هنرصنعت میسر شد.
وی با بیان این‌که در آذربایجان شرقی بیش از ۲۰۰ هزار نفر به صورت مستقیم در حوزه فرش دستبافت فعالیت می‌کنند، گفت: صدور مجوز، نظارت بر حوزه فرش و سیاستگذاری در مسائل مرتبط از جمله وظایف اداره فرش صمت استان است.
وی تابلو فرش سردرود را یکی از مزیت‌های خوب استان دانست و افزود: علاوه بر تامین نیازهای داخلی، محصولات تابلو فرش به کشورهای خارجی نیز صادر می‌شود.
اداره کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی، عظمائی با اشاره به برخی از مشکلات صنعت فرش دستبافت، تاکید کرد: به منظور رونق این هنر صنعت و توسعه صادرات فرش دستبافت ضروری است، موضوع پیمان سپاری ارزی در این بخش مورد بازنگری قرار گیرد.
انتهای پیام/
تحریم‌های اقتصادی مهمترین عامل کاهش چشمگیر صادرات فرش دستبافت است خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار