خبر/

رسانه آمریکایی: تل‌آویو به توصیه آمریکا حمله به غزه را محدود کرد

1402/08/07 - 18:39 - کد خبر: 102009 نسخه چاپی

نصر: روزنامه نیویورک‌تایمز گزارش داد که ظاهراً تصمیم رژیم صهیونیستی برای جایگزین کردن حملات «تمام‌عیار» به غزه با حملات «محدودتر» به توصیه آمریکا صورت گرفته است.

به گزارش نصر، منابع آمریکایی اعلام کردند که تصمیم تل‌آویو برای اجتناب از حمله‌ای تمام‌عیار به نوار غزه و جایگزین کردن آن با عملیات‌های زمینی کوچک‌تر، در راستای توصیه‌های لوید آستین، وزیر دفاع آمریکاست.
مقامات دولت جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا هشدار داده بودند که پیش‌بینی مقیاس عملیات رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه دشوار است؛ چرا که حملات هوایی گسترده و طرح‌های این رژیم برای یک حمله زمینی تمام‌عیار، نشان از یک موضع نظامی سفت‌وسخت و گسترده داشت.
با این وجود، مقامات آمریکایی که نخواستند نامشان فاش شود در گفت‌وگو با نیویورک‌تایمز اذعان کردند: تا امروز حمله زمینی به غزه کوچک‌تر از توصیفاتی است که مقامات اسرائیل در ابتدای امر به لوید آستین و دیگر نظامیان ارشد آمریکایی ارائه کرده بودند.
طرح‌های ابتدایی صهیونیست‌ها برای حمله به نوار غزه زنگ خطر را در آمریکا به صدا درآورده بود. مقامات آمریکایی تاکید داشتند که برنامه‌های رژیم صهیونیستی فاقد اهداف نظامی قابل دستیابی بوده و ارتش این رژیم هنوز برای حمله زمینی تمام‌عیار به غزه آماده نیست.
یک مقام آمریکایی در روز شنبه به نیویورک‌تایمز گفت: اسرائیلی‌ها در پی تلاش‌های همه‌جانبه لوید آستین و دیگر مقامات آمریکایی، بالاخره در طرح حمله نظامی خود بازنگری کرده و آن را بروزرسانی کردند.
این در حالی است که مقامات دولت بایدن در گفت‌وگوهای خبری خود مدعی می‌شوند که رژیم صهیونیستی تصمیمات نظامی خود را مستقل از واشنگتن می‌گیرد.
به گزارش این روزنامه آمریکایی، از میان دیگر عواملی که احتمالاً بر طرح‌های نظامی صهیونیست‌ها تاثیر داشتند می‌توان به تلاش برای آزادسازی اسرا و همچنین اختلاف داخلی میان سران رژیم صهیونیستی درباره این حمله اشاره کرد.
حماس در ۱۵ مهر حمله گسترده‌ای را علیه مواضع رژیم صهیونیستی در غلاف غزه آغاز کرد. تل‌آویو در پاسخ به این عملیات - که به دلیل حملات رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی، «طوفان الاقصی» نام گرفته - قتل‌عام مردم بی‌گناه فلسطین را آغاز کرده و از رسیدن غذا، دارو، سوخت و دیگر اقلام ضروری به ساکنان غزه جلوگیری می‌کند.
بامداد امروز (یکشنبه) رژیم صهیونیستی در ادامه تجاوزات خود به نوار غزه برای بیست و سومین روز متوالی، ده‌ها تن از فلسطینیان را شهید و صدها تن دیگر را مجروح کرد. با این وجود، حملات زمینی رژیم صهیونیستی در غزه با رشادت نیروهای مقاومت روبه‌رو شده که تا کنون مجروح‌شدن چندین نظامی صهیونیست را در پی داشته است.
تازه‌ترین آمارها نشان می‌دهد که از آغاز حملات صهیونیست‌ها به نوار غزه تا امروز، بیش از ۸۰۰۰ فلسطینی شهید، ۱۹ هزار و ۷۴۳ تن زخمی و ۲۰۰۰ تن مفقود شده‌اند. همچنین ساختمان‌های دارای سکنه تخریب شده و راه‌های اصلی و فرعی ارتباطی و زیرساخت‌ها در مناطق مختلف غزه از بین رفته است.
انتهای پیام/
رسانه آمریکایی: تل‌آویو به توصیه آمریکا حمله به غزه را محدود کرد خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار