استاندار آذربایجان شرقی:

نمایشگاه کتاب در شأن تبریز برگزار شود

1402/08/07 - 13:27 - کد خبر: 101995 نسخه چاپی

نصر: استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر لزوم هم‌افزایی همه نهادها و سازمان‌ها برای برگزاری نمایشگاه کتاب تبریز، گفت: این رویداد فرهنگی باید در شأن تبریز برگزار شود.

به گزارش نصر، عابدین خُرّم ظهر روز یکشنبه در جلسه شورای سیاست‌گذاری هجدهمین نمایشگاه کتاب تبریزبا اشاره به اینکه ازسرگیری برگزاری نمایشگاه دغدغه اصلی من بود، گفت: این کار ارزشمند فکری و فرهنگی است که باتوجه‌به موقعیت جغرافیای استان می‌تواند بعد فرامرزی هم داشته باشد.
وی ادامه داد: شیوع کرونا هر چند سبب تعطیلی نمایشگاه شد، اما با تسهیلات اتخاذ شده، امیدوارم با احیای این رویداد فرهنگی، کتاب بار دیگر به سبد خانوارها برگردد.
استاندار آذربایجان شرقی بیان کرد: باید از همه ظرفیت‌های فرهنگی و متخصصان حوزه فکر، فرهنگ و هنر برای برگزاری نمایشگاه کتاب به نحو احسن استفاده شود.
وی یادآوری کرد: حضور چندساعته رهبر معظم انقلاب اسلامی در نمایشگاه کتاب تهران و حضور رئیس محترم جمهور و سایر مسئولان عالی‌رتبه کشورمان در آن نشان می‌دهد که برگزاری نمایشگاه کتاب به دلیل تأثیرگذاری آن با هیچ رویداد دیگری قابل‌مقایسه نیست.
وی تأکید کرد: درگیرکردن خانواده‌ها، مدارس و مراکز فرهنگی منطقه شمال غرب کشور با نمایشگاه مهم بوده و باید موردتوجه دست‌اندرکاران قرار گیرد.
خُرّم با اشاره به اینکه تبریز در سایه برگزاری هجدهمین نمایشگاه کتاب، می‌تواند نقش اصلی را در ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی و توسعه اقتصاد نشر در منطقه شمال غرب ایفا کند، افزود: انتظار می‌رود مسئولان نقاط قوت و ضعف دوره‌های قبلی نمایشگاه را موردتوجه قرار دهند.
وی بیان کرد: بخشی از ظرفیت‌های فرهنگی، فکری و هنری تبریز به میدان نمی‌آیند که باید آسیب‌شناسی و از فرصت برگزاری نمایشگاه کتاب برای رفع این نقیصه نهایت استفاده شود.
استاندار آذربایجان شرقی بیان کرد: تبدیل‌شدن نمایشگاه کتاب به فروش اقلام غیرفرهنگی، انعکاس خوبی در نزد افکار عمومی ندارد که باید مدنظر برگزارکنندگان نمایشگاه قرار گیرد.
وی ادامه داد: برگزاری نمایشگاه مطبوعات نیز در کنار نمایشگاه کتاب به دلیل جایگاه درخشان تبریز در تاریخ مطبوعات ایران، حائز اهمیت بسیار بوده و می‌تواند به وزانت نمایشگاه بیفزاید.
وی با اشاره به این‌که فرهنگ در این جامعه بیشتر از هر چیزی اصالت دارد، گفت: باتوجه‌به هجمه فرهنگی، برگزاری نمایشگاه محلی و عفاف در کنار نمایشگاه کتاب نیز اقدام ارزشمندی است که باید زمینه‌ساز مقابله با توطئه سرویس‌های امنیتی بیگانه برای مقابله بافرهنگ اصیل حجاب در کشورمان باشد.
خُرّم افزود: این نمایشگاه باید در زمینه ترویج فرهنگ حجاب و عفاف و تبلیغ و تبیین جایگاه آن در تاریخ و فرهنگ ایران اسلامی و تأثیرگذاری ماندگار آن مدنظر باشد.
وی با تاکید بر اینکه باید تهاجم ددمنشانه رژیم غاصب صهیونیستی و بحث شهادت و مظلومیت مردم مظلوم فلسطین در این نمایشگاه برجسته شود، افزود: باتوجه‌به خواهرخواندگی تبریز با غزه، وظیفه ما در مقایسه با دیگران در حمایت مردم مظلوم غزه و تبیین و تشریح جنایات صهیونیست‌ها سنگین‌تر است.
وی اضافه کرد: مسئولان فرهنگی و هنری سپاه عاشورا از فرصت نمایشگاه کتاب برای معرفی هر چه‌بهتر رویداد ملی کنگره ۱۰ هزار شهید آذربایجان شرقی حداکثر استفاده را بکنند.
وی تأکید کرد: همه سازمان‌ها و نهادهای مرتبط و مسئول در برگزاری نمایشگاه کتاب تبریز ملزم به همراهی حداکثری برای برگزاری باشکوه این رویداد فرهنگی هستند و از بخش خصوصی نیز انتظار می‌رود که پای‌کار باشد و به مسئولیت‌های فرهنگی و اجتماعی خود عمل کند.
انتهای پیام/
نمایشگاه کتاب در شأن تبریز برگزار شود خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار