رییس سازمان امداد و نجات کشور مطرح کرد؛

لزوم راه اندازی ۵۰۰ پایگاه امداد و نجات جدید

1402/08/04 - 14:21 - کد خبر: 101856 نسخه چاپی

نصر: رییس سازمان امداد و نجات کشور گفت: ۵۰۰ پایگاه امداد و نجات جدید در سطح کشور برای پوشش کامل حوادث جاده‌ای نیاز داریم.

به گزارش نصر، بابک محمودی در بازدید از پایگاه امداد و نجات شهدای امدادگر کاشان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در حال حاضر ۶۰۰ پایگاه امداد و نجات در کشور وجود دارد، اظهار کرد: این پایگاه‌ها حوادث همه جاده‌های درجه یک و دو کشور را به خوبی پوشش می‌دهند.
وی با بیان اینکه به منظور پوشش همه جاده‌های کشور نیازمند راه‌اندازی ۵۰۰ پایگاه امداد و نجات هلال احمر در کشور هستیم، گفت: اعتبار مورد نیاز برای ساخت و تجهیزات هر پایگاه حدود یکصد میلیارد ریال است.
رییس سازمان امداد و نجات کشور با بیان اینکه بر اساس برنامه ریزی و تأمین اعتبار صورت گرفته تا پایان سال جاری یک هزار دستگاه خودرو امداد به ناوگان هلال احمر کشور افزوده می‌شود، تصریح کرد: این خودروها برای جاده‌های اصلی و مناطق حادثه‌خیز کافی است اما برای شتاب در ساخت پایگاه، به مشارکت و توجه خیران نیاز است.

ساخت ۳۵ پایگاه هلال احمر جدید توسط خیران
وی حضور خیران در توسعه پایگاه‌های امداد و نجات هلال احمر را تأثیرگذار و ضروری دانست و گفت: ساخت ۳۵ پایگاه امداد و نجات در سال جاری توسط خیران در دستور کار قرار گرفته که این امر طی ۳۰ سال گذشته بی نظیر بوده است.
محمودی با اشاره به وضعیت استان اصفهان در زمینه پایگاه‌های امداد و نجات هلال احمر ادامه داد: تعداد پایگاه‌های امداد و نجات استان اصفهان به لحاظ عدد، در رتبه اول کشور قراردارد که با افتتاح ۱۲ پایگاه که اکنون در دست ساخت است، پوشش مناسبی را بر اساس استاندارد هر ۵۰ کیلومتر یک پایگاه در سطح جاده‌های اصلی کشور خواهد داشت.
وی با بیان اینکه استان اصفهان به دلیل موقعیت خاص و ویژه، واقع شدن آن در مرکز کشور از شاه‌راه‌های بزرگ کشور به سمت جنوب، شمال، شرق و غرب محسوب می‌شود، گفت: از این رو جاده‌های این استان در همه ایام سال پرحجم است و به این دلیل به لحاظ درصد حوادث در رتبه نخست کشور قرار دارد.

۳۰ خودروی جدید امدادی برای اصفهان خریداری می‌شود
رییس سازمان امداد و نجات کشور با بیان اینکه یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای پشتیبانی امداد و نجات در زمینه تأمین ۳۰ خودرو و تجهیزات مناسب و نیروی انسانی مورد نیاز تمامی‌پایگاه‌ها در استان اصفهان در نظر گرفته شده است، ادامه داد: تا پایان سال جاری همه جاده‌های استان اصفهان به طور کامل در پوشش امداد و نجات جاده‌ای بر اساس استاندارد ملی قرار خواهند گرفت.
انتهای پیام/
لزوم راه اندازی ۵۰۰ پایگاه امداد و نجات جدید خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار