قاضی‌ زاده؛

فرزندان شهدا و جانبازان 70 درصد در دستگاه‌ های اجرایی استخدام می‌ شوند

1402/08/04 - 10:47 - کد خبر: 101842 نسخه چاپی

نصر: معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از استخدام فرزندان شهدا و جانبازان 70 درصد در دستگاه‌های اجرایی براساس بند «ج» ماده 87 قانون برنامه ششم توسعه خبر داد.

به گزارش نصر، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از استخدام فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد در دستگاه‌های اجرایی براساس بند (ج) ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه خبر داد.
قاضی‌زاده در خصوص اجرای این قانون مصوب گفت: بر اساس توافق بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان اداری و استخدامی کشور و همچنین موافقت سازمان برنامه و بودجه طی سال جاری، فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد می‌توانند به استخدام دستگاه‌های اجرایی درآیند.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: بر اساس این توافق، مجوز استخدام ۲۶ هزار و ۹۹۴ نفر از فرزندان مشمول صادر شد که پس از طی آزمون استخدامی می‌توانند به استخدام ۲۰ دستگاه اجرایی کشور درآیند.
لازم به ذکر است، براساس بند (ج) ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه، دولت مکلف است علاوه بر اجرای ماده ۲۱ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران و تبصره‌های آن و اصلاحات بعدی تمام فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد را در طول اجرای قانون برنامه، استخدام کند.
انتهای پیام/
فرزندان شهدا و جانبازان 70 درصد در دستگاه‌ های اجرایی استخدام می‌ شوند خبرگزاری فارس

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار