در حاشیه جلسه هیات دولت؛

سلاجقه: راهکار دولت برای کاهش آلودگی هوا برقی‌شدن ناوگان حمل ونقل است

1402/08/03 - 12:06 - کد خبر: 101800 نسخه چاپی

نصر: رییس سازمان حفاظت محیط زیست، برقی شدن ناوگان حمل ونقل را از جمله راهکارهای دولت برای کاهش آلودگی هوا عنوان کرد و گفت: بهینه‌سازی و افزایش کیفیت سوخت در ۱۱ پالایشگاه کشور انجام می‌شود.

به گزارش نصر، علی سلاجقه امروز چهارشنبه (سوم آبان ماه) در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره تمهیداتی که این سازمان برای موضوع آلودگی هوا در ۶ ماه دوم سال برنامه ریزی کرده است، گفت: دو موضوع در دستور کار دولت قرار دارد نخست برقی شدن وسایل حمل و نقل عمومی است و دیگر اینکه شهرداری تهران حدود هزار دستگاه اتوبوس برقی به ناوگان حمل و نقل تهران اضافه خواهد کرد.
رییس سازمان محیط زیست افزود: تولید و قرار گرفتن هفت نوع خودرو برقی در چرخه حمل و نقل کشور در دستور کار نهاد ریاست جمهوری است و ۱۵۰ ایستگاه شارژ خودرو برقی در شهرهای تهران و کرج تاسیس شده است.
وی اضافه کرد: طبق برنامه ریزی انجام شده تا پایان سال این تعداد به هزار ایستگاه افزایش خواهد یافت و در شهرهای ساری، تبریز و اصفهان توسعه می‌یابد.
سلاجقه درباره افزایش کیفیت سوخت خودورها ابراز امیدواری کرد که در این حوزه به سمتی حرکت کنیم که از سوخت‌های ناپاک استفاده نشود.
رییس سازمان محیط زیست با بیان اینکه وزارت نفت بر اساس تکالیفی که دارد کارهای زیر بنایی مهمی را در این حوزه در دستور کار دارد، یادآور شد: بهینه سازی و افزایش کیفیت سوخت از جمله مسائلی است که در ۹ تا ۱۱ پالایشگاه کشور دنبال می‌شود و البته برای رسیدن به نتیجه مطلوب نیازمند بازه زمانی و اعتبارات کافی هستیم.
سلاجقه درباره تاثیر موتورسیکلت‌ها، سوخت مازوت و کارخانه‌های اطراف تهران در ایجاد آلودگی خاطرنشان کرد: بر اساس ایستگاه های پایش ۳۴ گانه که در استان تهران مستقر هستند، این آلودگی بیشتر مربوط به خودروهای متحرک و بنزین سوز است.
وی در ادامه با بیان اینکه احیای جزیره آشوراده توسط شورای عالی محیط زیست در حال انجام است، گفت: صندوق ملی محیط زیست اگر وسط کار باشد، اقدامات براساس ضوابط محیط زیستی پیش می‌رود و امید است کلنگ طبیعت‌گردی آشوراده در آینده نزدیک به زمین زده شود.
رییس سازمان حفاظت محیط زیست درباره تمهیدات لازم برای موضوع آلاینده‌ها و وارونگی هوا گفت: با توجه به آنچه اتفاق می‌افتد و هر سال نیز این موضوع تکرار می‌شود، امسال دو موضوع اساسی در دستور کار قرار دارد.
انتهای پیام/
سلاجقه: راهکار دولت برای کاهش آلودگی هوا برقی‌شدن ناوگان حمل ونقل است خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار