مدیرعامل آب و فاضلاب آذربایجان‌شرقی خبر داد؛

افزایش کیفیت آب خروجی با احداث حوضچه زلال ساز تصفیه خانه آب مراغه

1402/08/02 - 14:38 - کد خبر: 101747 نسخه چاپی

نصر: مدیرعامل آب و فاضلاب آذربایجان شرقی گفت: ساخت حوضچه زلال ساز تصفیه‌خانه آب مراغه با اعتبار ۲۵۰ میلیارد ریال در حال اجرا است.

به گزارش نصر، محمد خانی صبح سه شنبه در خصوص ساخت حوضچه زلال ساز تصفیه خانه مراغه در جمع خبرنگاران گفت: در راستای افزایش ظرفیت و کیفیت آب شرب و توسعه و تجهیز تصفیه خانه آب مراغه با قدمت بیش از ۲۰ سال و با توجه به رشد جمعیت و توسعه روز افزون شهرستان، عملیات احداث ساخت مخزن زلال ساز تصفیه خانه آب مراغه آغاز شده و در حال اجرا است.
وی ادامه داد: هدف از احداث حوضچه زلال ساز، افزایش کیفیت آب خروجی و افزایش ظرفیت حوضچه مخازن آب از 10 هزار مترمکعبی به 15 هزار مترمکعب (ظرفیت حوضچه پنج هزار متر مکعب با قطر ۳۳ متر و عمق پنج متر و از نوع کلاسیفایر) است.
وی با اشاره به اینکه این مخزن در راستای اجرای مدول دوم تصفیه خانه آب مراغه ساخته می‌شود، گفت: با توجه به ورود سیلاب‌های فصلی در پی بارش‌های شدید در برخی از فصول سال که منجر به افزایش کدورت آب از پشت سد علویان به تصفیه خانه آب و تأثیر در عملکرد و کارایی تصفیه خانه می‌شود، بهره برداری از این مخزن را برای شهرستان مراغه ضروری است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی تاکید کرد: تصفیه خانه آب مراغه هم اکنون جوابگوی نیاز شهرستان بوده که با احداث و تکمیل مدول دوم آن با ظرفیت ۹۰۰ لیتر در ثانیه، مشکل کدورت آب رفع خواهد شد.
خانی تصریح کرد: با بهره برداری از این پروژه، شاهد افزایش ۵۰ درصدی ظرفیت تصفیه خانه آب مراغه خواهیم بود.
وی به مشخصات فنی این پروژه نیز اشاره کرد و گفت: این پروژه با حجم خاکبرداری به مقدار بیش از ۱۵ هزار متر مکعب و حجم بتن ریزی به مقدار دو هزار و ۵۰۰ متر مکعب و آرماتور بندی و اجرای ۲۰۰ متر لوله ۶۰۰ میلی متر با اعتبار ۲۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات داخلی و تنش شرکت در حال اجرا است.
افزایش کیفیت آب خروجی با احداث حوضچه زلال ساز تصفیه خانه آب مراغه خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار