مدیر ستاد فهما آذربایجان‌ شرقی:

احیای هویت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد مورد توجه است

1402/08/02 - 13:47 - کد خبر: 101745 نسخه چاپی

نصر: مدیر ستاد فهما آذربایجان شرقی با تاکید بر این‌که به دنبال شناسایی، جذب، آموزش و حمایت از استعدادهای برتر و نخبگان کانون‌ها و کتابخانه‌های مساجد هستیم، گفت: احیای هویت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد مورد توجه است.

به گزارش نصر، مرتضی شفیعی در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان اسکو با اشاره به اهداف و برنامه‌های ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در دور جدید فعالیت، اظهار کرد: برنامه ریزی، نظارت، هماهنگی، انسجام و تقویت امور کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد اولویت اصلی ستاد استانی است.
وی با بیان این‌که رویدادهای مختلف فرهنگی، هنری و قرآنی با هدف شناسایی، جذب، آموزش و حمایت از استعدادهای برتر و نخبگان کانون‌ها و کتابخانه‌های مساجد برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: کمک به تولید و عرضه محصولات فرهنگی و دینی نیز به صورت تخصصی از سوی کانون‌های مجری این امر پیگیری می‌شود.
وی با بیان این‌که ساماندهی و راه اندازی و تجهیز کانون‌های فرهنگی و هنری و کتابخانه‌های مساجد در دور جدید فعالیت ستاد استانی به صورت جدی مورد توجه قرار گرفته است، گفت: پیگیر احیای هویت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان چه در مناطق شهری و چه روستایی با تبیین کارکرد و نقش‌آفرینی در عرصه‌های مختلف هستیم.
مدیر ستاد فهما آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که به روزرسانی بانک اطلاعات کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد با کمک زیست‌بوم مجازی «بچه‌های مسجد» انجام می‌شود، افزود: هدف اصلی برنامه‌های ستاد زمینه‌سازی برای پیوند شبکه کانون‌های مساجد با نهاد خانواده، مدارس و مراکز و نهادهای آموزشی، اجتماعی و فرهنگی است.
وی ادامه داد: حمایت و هدایت فعالیت‌های فرهنگی، هنری و دینی کانون‌ها و فراهم کردن زمینه رشد و ارتقای بینش فرهنگی و اجتماعی عوامل اجرایی و اعضا از طریق برگزاری مسابقات، دوره‌های آموزشی، اردوها و جشنواره‌های فرهنگی، هنری، علمی، دینی و برپایی نمایشگاه‌ها و پیوند دادن آن‌ها به نهادهای فرهنگی و اجتماعی از دیگر اهداف ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که 1437 کانون فرهنگی هنری در مساجد شهری و روستایی آذربایجان شرقی فعالیت دارد، گفت: از این تعداد 23 کانون در مساجد شهرستان اسکو فعال است که به دنبال راه‌اندازی کانون‌های جدید در دیگر مساجد این منطقه هستیم.
هم‌چنین حجت الاسلام حافظ‌نیا، امام جمعه شهرستان اسکو در سخنانی با اشاره به نقش و جایگاه مهم کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در جریان‌سازی‌های فرهنگی مبتنی بر آموزه های دینی و قرآنی، اظهار کرد: تاکید رهبر معظم انقلاب بر توجه ویژه به کانون‌های مساجد حجت را تمام کرده است.
وی با بیان این‌که تعداد کانون‌های فرهنگی هنری اسکو نسبت به تعداد مساجد این شهرستان بسیار کم است، گفت: انتظار داریم با توجه به صبغه فرهنگی و دینی این منطقه از آذربایجان؛ هم به لحاط کمی و هم کیفی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد مورد توجه ویژه قرار گیرند.
انتهای پیام/
احیای هویت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد مورد توجه است خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار