شهردار منطقه 10 تبریز؛

تملک فاز اول پروژه مسیرگشایی 45 متری انقلاب رو به اتمام است

1402/08/02 - 11:02 - کد خبر: 101728 نسخه چاپی

نصر: شهردار منطقه 10 تبریز از رو به اتمام بودن عملیات تملک و تخریب فاز اول و سوم مسیرگشایی ۴۵ متری انقلاب خبر داد.

به گزارش نصر، موسی زارعی شهردار منطه 10 در جلسه ای که به منظور تسریع اجرای پروژه مسیرگشایی 45 متری انقلاب با حضور شهردار منطقه 1، مدیر عامل شرکت نیروی برق تبریز و مدیران برق روشنایی ستارخان در شهرداری منطقه 10 ترتیب یافته بود اظهار داشت: در راستای ساماندهی مناطق حاشیه‌نشین و پایدارسازی این مناطق، احیاء بافت های قدیمی و فرسوده شهری، کمک به روان سازی ترافیک، خروج محلات و معابر شهری از بن بست چندین ساله و رفع خطر از محلات خوشبختانه با همکاری اهالی محل، تملک و آزادسازی پروژه 45 متری انقلاب در سطح حوزه شهرداری منطقه ۱۰ تبریز روند خوبی را به خود گرفته و اکنون عملیات تملک فاز اول و سوم با پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی با شتاب در حال اجراست.
 

وی افزود: با توجه به اهمیت پروژه‌های مسیرگشایی در کاهش محرومیت محلات کم‌برخوردار، روند اجرایی تملک و آزادسازی املاک و واحدهای واقع در مسیر این پروژه به طول ۱۴۰۰ متر و عرض ۴۵ متر در حال انجام است که از مجموع ۳۳۰ واحد مسکونی در این مسیر، 61  باب ملک مسکونی در فاز اول تملک و تخریب شده است.
 

موسی زارعی با اشاره به اینکه ساختار پله ای واحدهای مسکونی و کوچه های باریک و پله ای محله باعث شده است که ساکنان محله مذکور در سال های گذشته از دسترسی به خدمات رفاهی عمومی از قبیل بوستان محله و ... بی بهره باشند تصریح کرد: تلاش داریم با اتمام هرچه سریع‌تر عملیات آزادسازی و تخریب املاک باقی مانده، شاهد تسهیل تردد وسائل نقلیه و کاهش بار ترافیکی در این منطقه کم برخوردار باشیم.
 

در این جلسه مقرر شد با همکاری اداره برق تبریز نسبت به جابجایی فوری و بدون وقفه تیرهای برق و کابل کشی مجدد مسیرگشایی خیابان 45 متری انقلاب که در وسط معبر باقی مانده اند اقدام شود.
انتهای پیام/
تملک فاز اول پروژه مسیرگشایی 45 متری انقلاب رو به اتمام است نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار