امینی خبر داد:

استان زنجان از نظر نرخ بیکاری، رتبه دوم کشور را دارد

1402/08/01 - 16:49 - کد خبر: 101693 نسخه چاپی

نصر: معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی زنجان با بیان اینکه این استان با نرخ بیکاری ۶.۷ درصد، در رتبه دوم کشور از لحاظ کم بودن این شاخص قرار دارد، گفت: در زمان حاضر شمار بیکاران استان ۲۷ هزار و چهار نفر برآورد شده است.

به گزارش نصر، ایرج امینی روز دوشنبه در گفت و گویی با بیان اینکه جمعیت فعال استان زنجان ۴۰۵ هزار و ۲۰۵ نفر است، افزود: از این تعداد ۳۷۸ هزار و ۲۰۱ نفر شاغل هستند.
وی ادامه داد: ۳۱۸ هزار و ۸۶۴ نفر از شاغلان استان در بخش خصوصی و ۵۹ هزار و ۳۳۷ نفر نیز در بخش دولتی و عمومی اشتغال دارند.
امینی گفت: ۲۵.۴ درصد شاغلان استان در بخش کشاورزی، ‌۳۳.۶ درصد در بخش صنعت و ۴۱ درصد نیز در بخش خدمات مشغول به کار هستند.
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان با بیان اینکه جمعیت غیر فعال از نظر اقتصادی این استان نیز شامل ۴۲۲ هزار و ۴۷۲ نفر است، گفت: از این تعداد ۲۷۵ هزار و ۸۱ نفر خانه دار، ‌۶۷ هزار و ۱۷۷ نفر دانش آموز، ‌۵۲ هزار و ۳۳۵ نفر دارای درآمد بدون کار و ۲۷ هزار و ۸۷۹ نفر نیز شامل سایر گروه ها هستند.
امینی با بیان اینکه میانگین نرخ بیکاری در استان زنجان استان ۶.۷ درصد است و زنجان در این شاخص رتبه دوم را در کشور دارد، اظهار کرد: نرخ بیکاری مربوط به افراد ۱۸ تا ۳۵ ساله استان ۱۱.۸ درصد است.
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان با بیان اینکه براساس برآوردهای جمعیتی مرکز آمار ایران، جمعیت این استان در سال ۱۴۰۲ یک میلیون و ۱۱۴ هزار نفر برآورد شده است، اظهار کرد: جمعیت شهری استان ۷۷۵ هزار نفر (۶۹.۶ درصد) و جمعیت روستایی ۳۳۹ هزار نفر (۳۰.۴ درصد) است.
در سرشماری سال ۱۳۹۵، جمعیت استان زنجان یک میلیون و ۵۷ هزار و ۴۶۱ نفر ثبت شد.
انتهای پیام/
استان زنجان از نظر نرخ بیکاری، رتبه دوم کشور را دارد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار