سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی تشریح کرد:

نقش آزادراه تبریز- مرند- بازرگان در تسهیل مبادلات تجاری کشور/آخرین وضعیت آزادراه 

1402/08/01 - 09:54 - کد خبر: 101653 نسخه چاپی

نصر: سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی گفت: آزادراه تبریز-مرند – بازرگان به عنوان بخش مهمی از کریدور بین المللی شرقی-غربی کشور در تسهیل مبادلات تجاری، احیای بخشی از جاده ابریشم و اتصال آسیا به اروپا نقش موثری خواهد داشت.

به گزارش نصر، حیدر فتح‌زاده صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران به تشریح آخرین وضعیت پروژه آزادراه تبریز- مرند- بازرگان پرداخت و گفت: طول کل مسیر آزادراه تبریز- مرند- بازرگان 280 کیلومتر بوده و در حال حاضر قطعه تبریز - صوفیان به طول 30 کیلومتر با پیشرفت فیزیکی 78 درصد در دست اجرا است.
وی با بیان اینکه جهت اتمام این قطعه مبلغ یک هزار و 100 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز خواهد بود، افزود: اعتبار هزینه شده تاکنون بالغ بر یک هزار و 428 میلیارد تومان است.

نقش آزادراه تبریز – مرند – بازرگان در توسعه تجاری منطقه 
فتح‌زاده تصریح کرد: آزاد راه تبریز – مرند – بازرگان به عنوان یکی از راه های ارتباطی ایران با کشورهای همسایه شمالی، حوزه قفقاز و همچنین دروازه اروپا از طریق کشور ترکیه محسوب می شود. 
وی افزود: این پروژه امکان ارتباط کشور با کریدورهای بین المللی را هموار کرده و با ترانزیت ایمن و سریع و کاهش زمان سفر بین کشورهای همسایه و اروپا در گسترش صادرات و واردات و توسعه اقتصادی از طریق سرمایه‌گذاری در منطقه موثر خواهد بود. 
این مسوول توضیح داد: آزادراه تبریز-مرند – بازرگان بخش مهمی از کریدور بین المللی شرقی-غربی کشور، تکمیل کننده پازل مسیر ترانزیتی تهران – بازرگان و شبکه بزرگراهی آسیایی در جهت تسهیل مبادلات تجاری کشور خواهد بود.
سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی در عین حال خاطرنشان ساخت: این آزادراه در احیای بخشی از جاده معروف ابریشم و اتصال آسیا به اروپا از طریق ایران نقش موثری خواهد داشت.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود مدعی شد: باتوجه به مشکلات موجود در تامین مصاح و اوراق قرضه معدنی و همچنین معارضات موجود در مسیر پروژه، استانداری نقش به سزایی در هماهنگی ادارات مختلف اعم از فرمانداری، بخشداری، راه و شهرسازی، صمت، شرکت گاز و ... با مسوولان اجرایی پروژه خواهد داشت.
فتح زاده ادامه داد: با توجه به اینکه پروژه به صورت مشارکتی و با سرمایه گذاری بخش خصوصی در حال اجراست، سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در تلاش است منابع مالی و سهم آورده دولت از طریق مصوبات سفر، تسهیلات ماده 56 و غیره تامین کند.
انتهای پیام/
نقش آزادراه تبریز- مرند- بازرگان در تسهیل مبادلات تجاری کشور/آخرین وضعیت آزادراه  نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار