با دو مدال نقره و یک برنز؛

تیم کشتی آلیش مردان ایران نایب قهرمان جهان شد

1398/10/03 - 10:50 - کد خبر: 10165 نسخه چاپی

نصر: تیم ملی کشتی آلیش ایران در رقابت‌های قهرمانی مردان جهان در قزاقستان، عنوان نایب قهرمانی این دوره از رقابت‌ها را به دست آورد.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، رقابت‌های آلیش مردان قهرمانی جهان روزهای یک و دو دی‌ماه با حضور ۲۳ کشور جهان در شهر نورسلطان قزاقستان برگزار شد و در پایان تیم ایران با دو مدال نقره محمد نبی‌زاده و پوریا رمضانی در اوزان ۷۰ و ۱۰۰+ کیلوگرم و یک مدال برنز روح اله نعمتیان در وزن ۶۰ کیلوگرم و کسب ۸۵ امتیاز به عنوان نایب قهرمانی دست یافت. تیم های قرقیزستان و مغولستان نیز به ترتیب با کسب ۹۶ و ۷۶ امتیاز اول و سوم شدند.


نتایج نمایندگان جمهوری اسلامی ایران به شرح زیر است:
در وزن ۶۰ کیلوگرم روح اله نعمتیان در کشتی نخست با نتیجه ۶ بر صفر دانیلا لوپویوهوف از استونی را شکست داد اما در مرحله نیمه نهایی با نتیجه هفت بر صفر مغلوب مارلن عبدالرسول اف از قرقیزستان شد و به دیدار رده بندی رفت.
وی در این دیدار با نتیجه دو بر یک آدام الکاندوسی از هلند را مغلوب کرد و به مدال برنز رسید.
در وزن ۷۰ کیلوگرم محمد نبی زاد در دور نخست با نتیجه یک بر یک از سد یوری سیری از اوکراین گذشت.
وی در دور بعد با نتیجه یک بر صفر آلتاناران رینچنیدورج از مغلوستان را مغلوب کرد و در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه ۶ بر صفر مقابل نیکیتا لوپویوهوف از استونی به پیروزی دست یافت. نماینده کشورمان در دیدار فینال با نتیجه هشت بر پنج مقابل الدیار سکسینبایف از قرقیزستان شکست خورد و به مدال نقره رسید.
در وزن ۸۰ کیلوگرم حبیب اله ترابی در دور نخست با نتیجه ۶ بر چهار تسند آیوش جانلاوتسوگزول از مغولستان را از پیش رو برداشت اما در دور بعد با نتیجه هفت بر چهار مغلوب بهروز گل محمدزودا از تاجیکستان شد و به عنوان ششم رسید.
در وزن ۹۰ کیلوگرم امیررضا بوداغی در دور اول با نتیجه سه بر صفر راهول دوتری از هند را مغلوب کرد وی در دور بعد مقابل سوحباتار تسوگتسومبر از مغلوستان به برتری دست یافت اما در مرحله نیمه نهایی با نتیجه چهار بر صفر مغلوب سیلاپبردی نوریف از ترکمنستان شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار مقابل موحامد غفران توشزودا از تاجیکستان شکست خورد و به عنوان چهارم رسید.
در وزن ۱۰۰ کیلوگرم حسن غفاری در دور نخست با نتیجه هفت بر دو مغلوب عظیم جان حامداف از تاجیکستان شد و از دور رقابت ها کنار رفت.
در وزن ۱۰۰+ کیلوگرم پوریا رمضانی در مبارزه اول با نتیجه پنج بر یک از سد آندری نیکیتچنکو از اوکراین گذشت.
وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه سه بر دو مقابل گونگور پوریوباتار از مغولستان به برتری دست یافت و به دیدار فینال رفت. رمضانی در این دیدار با نتیجه ۶ بر دو مغلوب جمال فیضی اف از آذربایجان شد و به مدال نقره رسید.
انتهای پیام/
تیم کشتی آلیش مردان ایران نایب قهرمان جهان شد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار