استاندار آذربایجان شرقی خبر داد:

تسریع در ساخت مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب تبریز

1402/08/01 - 09:10 - کد خبر: 101646 نسخه چاپی

نصر: استاندار آذربایجان شرقی اظهار کرد: عملیات ساخت مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب تبریز با تخصیص اعتبارات سفر دوم ریاست جمهوری شتاب گرفته است.

به گزارش نصر، عابدین خرّم روز یکشنبه، ۳۰ مهرماه در بازدید از مراحل ساخت مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب کلانشهر تبریز، از روند رو به رشد تکمیل تصفیه‌خانه و اجرای آن طبق برنامه‌ریزی اظهار رضایت کرد و ساخت این مجموعه را در راستای رفع نیازهای کلانشهر تبریز و خدمت به مردم این شهر و تامین قسمتی از آب دریاچه ارومیه مهم عنوان کرد.
وی با اشاره به اهمیت ایجاد تاسیسات جمع‌آوری و دفع بهداشتی فاضلاب در استان اضافه کرد: خوشبختانه هم پیمانکار طرح ساخت مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب تبریز و هم مدیران مربوطه به صورت جدی پیگیر هستند و تا چند ماه آینده فاز مایع این تصفیه خانه افتتاح خواهد شد.
وی افزود: این طرح یکی از طرح‌های مهم استان محسوب می‌شود که در جریان سفر دوم ریاست محترم جمهوری اعتبارات لازم به آن تخصیص یافته است و با اتمام آن پساب تصفیه شده برای احیای دریاچه ارومیه رهاسازی می‌شود.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار به این طرح از محل ماده ۵۸ توسط دولت سیزدهم از پیمانکار خواست که با تسریع در ارائه صورت وضعیت‌های مالی و دریافت و هزینه همه این اعتبار برای اتمام تصفیه‌خانه در حداقل زمان ممکن تلاش کند و فصل کاری را از دست ندهد.
وی در ادامه در بازدید از ایستگاه پمپاژ آب و مخزن مادر کلانشهر تبریز ضمن تاکید بر ساماندهی وضعیت رفع به موقع حوادث و اتفاقات شبکه توزیع آب، خواستار جلوگیری از ایجاد خلاء در خدمات‌رسانی به مردم عزیز شد و دستورات ویژه‌ای در این خصوص صادر کرد.     
بر اساس این گزارش، به دنبال خشک شدن سد نهند و به منظور تامین آب مناطق متاثر از این سد در مناطق شمالی تبریز، نسبت به احداث ایستگاه پمپاژ آب با ظرفیت پمپاژ ۴۰ لیتر بر ثانیه و به طول ۸/۵ کیلومتر که ۵۰ درصد مناطق ولی امر و شهرک‌های فرشته شمالی و جنوبی، نصر، رشدیه و باغمیشه را تحت پوشش قرار داده است، اجرا شد.
 اما تغییر جهت مسیر پمپاژ آب از مناطق پایین دست به مناطق مرتفع کلان‌شهر تبریز و قدیمی بودن شبکه توزیع، موجب بروز حوادث و اتفاقاتی در لوله‌های آب مناطق فوق و به تبع آن قطعی‌های ناخواسته می‌شود که این امر باعث گلایه شهروندان عزیز است.
انتهای پیام/
تسریع در ساخت مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب تبریز خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار