خبر/

واکنش وزارت صمت به گلایه‌ها از وضع بازار/ فرایند جدید نظارت بر بازار به زودی اعلام می‌شود

1402/07/30 - 15:59 - کد خبر: 101620 نسخه چاپی

نصر: وزارت صمت در واکنش به نامه وزیر صمت به دو معاونش درباره گلایه مکرر اعضای هیات دولت از رها بودن بازار اعلام کرد: طراحی لازم برای پررنگ تر شدن نقش اتحادیه‌ها در فرایندهای نظارتی از یک ماه پیش انجام شده و به زودی فرایند جدید نظارت اعلام می‌شود.

به گزارش نصر، دفتر رسانه وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره خبر منتشر شده در رسانه‌ها مبنی بر گلایه از وزارت صمت در خصوص وضعیت بازار، اعلام کرد: تأکید وزارت صمت بر پر رنگ‌تر شدن نقش اتحادیه‌ها در فرایندهای نظارتی اینگونه  پیگیری‌ها و نظارت‌ها از ابتدای دولت سیزدهم وجود داشته و نشان دهنده اهمیت بازار برای دولتمردان است و هیچ اتفاق جدیدی رخ نداده و رویه معمول و متداول در وزارت صمت برای پیگیری موضوعات مرتبط با این وزارتخانه در سطح بازار است.
در جلسات هیات دولت، مکرراً درخصوص نظارت بر بازار تاکید می‌شود و تمام وزارتخانه‌های اقتصادی در این خصوص نقش خود را ایفا می‌کنند. به ویژه در حوزه صنف مشاورین املاک و نظارت بر قیمت‌های اجاره بها و فروش مسکن، نظارت‌های موثری در ماه‌های گذشته با همکاری وزارت راه و شهرسازی انجام شده است. همچنین در حوزه مواد غذایی و اقلام کشاورزی، همکاری موثری با وزارت جهاد کشاورزی در حوزه نظارت بر قیمت‌ها وجود دارد. در مقوله تورم عمومی نیز همکاری‌ها با بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی وجود دارد.
وزارت صمت تحولات رخ داده در بازار و روند قیمت‌ها را پایش کرده و از مجاری قانونی در اختیار خود برای تنظیم بازار اقدام‌ می‌کند.
باید در نظر داشت که تنظیم گری تمامی کالاهای موجود در بازار تحت اختیارات وزارت صمت نیست و دستگاه‌های دیگر نیز از مجاری قانونی و ظرفیت‌های خود برای رصد پایش و تنظیم بازار همچون وزارت صمت استفاده می‌کنند.
دفتر رسانه وزارت صمت همچنین اعلام کرد: در دستور جدید وزیر صمت، تاکید شده است که نظارت‌ها باید با همکاری و حضور پررنگ تر خود اتحادیه ها و اتاق‌های اصناف انجام شود که در این راستا طراحی لازم از یک ماه پیش انجام شده و به زودی فرایند جدید نظارت با کمک مردم و اصناف اطلاع رسانی خواهد شد.
انتهای پیام/
واکنش وزارت صمت به گلایه‌ها از وضع بازار/ فرایند جدید نظارت بر بازار به زودی اعلام می‌شود خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار