عظمائی خبر داد:

روند روبه رشد میزان صادرات کالاهای غیر نفتی استان/ افزایش 30 برابری صادرات غیرنفتی آذربایجان شرقی به هند

1402/07/29 - 10:48 - کد خبر: 101529 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل صنعت، معدن و تجارت اذربایجان شرقی گفت: در نیمه نخست امسال بالغ بر 12 میلیون دلار انواع محصولات پتروشیمی و پایه نفتی، صنعت، کشاورزی و معدن و صنایع معدنی به کشور هند صادر شده است.

به گزارش نصر، محمدجعفر عظمائی در گفتگو با خبرنگاران افزود: این میزان صادرات نسبت به نیمه اول سال گذشته 30 برابر رشد داشته که در نوع خود کم نظیر است.
وی ادامه داد: بیشترین درصد رشد صادرات استان در بازه زمانی فروردین تا پایان شهرورماه امسال مربوط به کشورهای هند با میزان صادرات حدود 11.7 میلیون دلار با رشد بیش از 2997 درصد و فدراسیون روسیه با میزان صادرات 24.2 میلیون دلاری با رشد بیش از 210 درصد می باشد.
عظمایی با اشاره به دیگر مقاصد صادراتی محصولات تولیدی استان اضافه کرد: ترکیه، عراق، ارمنستان، بلغارستان، گرجستان، آذربایجان، روسیه، افغانستان، پاکستان و امارات متحده عربی 10 کشوری است که بیشترین میزان صادرات به آنها انجام شده است.
دبیرکارگروه توسعه صادرات غیرنفتی آذربایجان شرقی با بیان اینکه صادرات به کشورهای همسایه همچنان مورد تاکید است؛ گفت: توسعه تجارت خارجی تابع عوامل بسیاری است و تلاش میکنیم مسیر صادرات برای بازرگانان استان هموار شود.
مدیرکل صمت استان با اشاره به رفع پاره ای مشکلات صادرات قیر به ترکیه، تصریح کرد: بر اساس اعلام رایزن بازرگانی ایران در ترکیه، روند صادرات قیر تولیدکنندگان استان به ترکیه رفع شده است.
انتهای پیام/
روند روبه رشد میزان صادرات کالاهای غیر نفتی استان/ افزایش 30 برابری صادرات غیرنفتی آذربایجان شرقی به هند نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار