ترفند جدید کلاهبرداران اینترنتی؛ این پیامک جعلی است

1402/07/28 - 13:28 - کد خبر: 101495 نسخه چاپی

نصر: شهروندان به هیچ وجه فریب اینگونه پیامک‌ های کلاهبرداران اینترنتی را نخورند و آگاه باشند که برای انجام خدمات الکترونیک بانکی و دریافت و استفاده از اپلیکیشن های بانکی باید به سایت اصلی بانک مربوطه برای بررسی و تطبیق اصالت آدرس آن مراجعه کنند.

به گزارش نصر، رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: کلاهبرداران سایبری با ارسال پیامک جعلی افتتاح حساب برای شهروندان از ضعف آگاهی آنان سوء‌استفاده و اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی افراد می‌کنند.
سرهنگ سیدمصطفی مرتضوی روز پنجشنبه افزود: برابر بررسی‌های بعمل آمده بتازگی پیامکی مبنی بر اینکه (مشتری گرامی حساب شما افتتاح شد و برای دریافت همراه بانک و فعالسازی خدمات بانکداری اینترنتی وارد لینک زیر شوید) برای برخی افراد ارسال شده است.
وی اضافه کرد: کاربر هنگام مراجعه به لینک جعلی ارسال شده از طرف فرد کلاهبردار و دانلود اپلیکیشن جعلی همراه بانک پس از وارد کردن اطلاعات نام و نام خانوادگی، کد ملی و شماره تماس خود به یک صفحه پرداخت الکترونیک جعلی برای واریز وجه فعالسازی خدمات بانکداری اینترنتی هدایت می‌شود.
این مقام انتظامی افزود: اپلیکیشن جعلی با اخذ مجوز دسترسی به پیام‌ها، رمز یکبار مصرف بانکی فرد را سرقت می‌کند و بدین ترتیب امکان برداشت غیرمجاز از حساب کاربر فراهم می‌شود.
سرهنگ مرتضوی تصریح کرد: شهروندان به هیچ وجه فریب اینگونه پیامک‌ها را نخورند و آگاه باشند که برای انجام خدمات الکترونیک بانکی و دریافت و استفاده از اپلیکیشن های بانکی باید به سایت اصلی بانک مربوطه برای بررسی و تطبیق اصالت آدرس آن مراجعه کنند.
رئیس پلیس فتا اصفهان خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند آخرین آموزش‌های لازم در باره استفاده صحیح از ظرفیت‌های فضای مجازی را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir دریافت کنند.
انتهای پیام/
ترفند جدید کلاهبرداران اینترنتی؛ این پیامک جعلی است پایگاه خبری و اطلاع رسانی رکنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار