در تجمع مردم تهران در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی؛

رئیسی: هر قطره خون فلسطینی‌ها یک گام صهیونیست‌ها را به سقوط نزدیک می‌کند

1402/07/26 - 19:04 - کد خبر: 101441 نسخه چاپی

نصر: رئیس‌جمهور در اجتماع عظیم مردم تهران در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی گفت: هر قطره خون فلسطینی‌ها یک گام صهیونیست‌ها را به سقوط نزدیک می‌کند و رژیم صهیونیستی با این جنایت‌ها نمی‌تواند شکست خود را جبران کند.

به گزارش نصر، سید ابراهیم رئیسی عصر چهارشنبه در اجتماع عظیم مردمی در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی در میدان انقلاب تهران گفت: امروز روز عزای عمومی برای ملت بزرگ ایران است. عزای عمومی برای امت اسلامی و عزای عمومی برای انسانیت و برای همه مردم آگاه و با وجدان است.
رئیس‌جمهور گفت: امروز عزای عمومی برای ارتکاب یک جنایت هولناک بدست انسان نماهاست که به تعبیر امیرالمومنین (ع) شکل آنها شبیه انسان است، اما قلب آنها حیوانی است.
رئیسی گفت: کدام انسان این جنایت هولناک را قبول می کند. کشتن زنان و کودکان و حمله به بیمارستان و حمله به بیمارستان پایان رژیم صهیونیستی آغاز خواهد شد.
وی ادامه داد: علاوه بر شکست‌های امنیتی رژیم صهیونیستی یک نفرت عمومی در جهان نسبت به جنایات هولناک این رژیم ایجاد شده است و امروز کسی نیست که در جهان رژیم صهیونیستی را جنایتکار نداند. ۷۵ سال اشغال، تجاوز، ظلم و بیدادگری و ویران کردن خانه‌ها، کشتن زنان و زندان و شکنجه، تصرف و تجاوز به زمین‌های کشاورزی و این همه ظلم و ستم که توسط رژیم صهیونیستی انجام شده و حال تصور می‌کنند با این همه ظلم‌ و ستم‌ها می‌توانند حق مردم فلسطین را از نادیده بگیرند.  
رئیس جمهور در تکمیل این بخش از اظهارات خود افزود: ابتدا با قراردادها، پیمان‌ها و شیوه‌های مختلف مذاکرات، جلسات و میزهای مذاکره با سازمان‌های آزادی‌بخش، به هیچ کدام از قراردادهایی چون کمپ دیوید، شرم و شیخ، اسلو پایبند نبودند و به تعبیر قرآن کریم این پیمان‌شکنان، به هیچ میثاقی وفادار نبودند.

مقاومت مقابل رژیم صهیونیستی در هیچ زمانی کم‌رنگ نشده است
رئیسی بیان کرد: تصور کردند می‌توانند حق مردم فلسطین و جنایت‌های خود را با عادی‌سازی روابط با کشورهای منطقه سرپوش بگذارند و حق مردم را ضایع کنند و بر جنایت‌های بشمار خود سرپوش بگذارند اما مردم فلسطین و مردم منطقه همواره فریاد زدند.
رئیس جمهور خاطرنشان کرد: هیچ زمان جریان ایستادگی و مقاومت در مقابل رژیم صهیونیستی کم‌رنگ نشده است یک روز انتفاضه اول، یک روز انتقاضه دوم و یک روز انتفاضه سوم و چهارم اما جوانان با ایستادگی برابر جنایات رژیم صهیونیستی حبس‌ و شکنجه‌ها را تحمل کردند و تاکنون دست از حقوق حقه خود برنداشتند.
رئیسی یادآور شد: با انقلاب شکوهمند اسلامی جریان مبارزات مردم فلسطین شکل دیگری به خود گرفت و آنها را برای ایستادگی در مقابل رژیم صهیونیستی مصمم‌تر و پیروزی را برای مردم فلسطین حتمی کرد.
وی یادآور شد که ملت فلسطین ایستادگی و مقاومت کردند به نحوی که ایستادگی و مقاومت آنها باعث شد رژیم صهیونیستی دست به اقدامات جنایتکارانه بیشتری بزنند اما آنها همواره مقاومت کردند. جنگ سنگ تبدیل به جنگ با موشک شد اما مردم مسلمان فلسطین از حق خود کوتاه نیامدند تا جایی که ظلم‌های رژیم صهیونیستی مردم مظلوم فلسطین را به ستوه آورد و آنها نشان دادند ابتکار عمل در این میدان به دست آنها است و با عملیات طوفان الاقصی شکست بزرگی را بر پیکره دشمن وارد کردند.

حمایت ۶ دستگاه امنیتی دیگر از رژیم صهیونیستی
وی با بیان اینکه علاوه بر موساد ۶ دستگاه امنیتی دیگر از رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنند، گفت: رژیم صهیونیستی با این جنایت‌ها نمی‌تواند شکست خود را جبران کند.
رئیس جمهور گفت: رژیم صهیونیستی علاوه بر شکست نظامی، شکست امنیتی و اطلاعاتی داشت. ببنید چگونه نفرت عمومی در جهان نسبت به رژیم صهیونیستی و امریکایی ایجاد شده و این تنفری که مردم جهان  نسبت به جنایات آنها پیدا کردند.
رئیسی ادامه داد: همه انسان های با وجدان و آگاه امروز از این جنایت های هولناک نفرت دارند و این شکستی برای رژیم صهیونیستی و آمریکاست. امروز اجماع جهانی به وجود آمده و اجتماع نسبت به جنایتکار بودن رژیم غاصب که مرتکب این همه جنایات علیه زنان و کودکان شده است.

امروز ملت‌های مسلمان منتظر اقدام موثر هستند
رئیس جمهور از سازمان‌های بین المللی و کشورها که این جنایات هولناک را محکوم کردند پرسید آیا محکوم کردن آن کفایت می کند و ملت‌ها به محکوم کردن راضی می شوند و آیا اعلام انزجار کافی است؟ بنابراین امروز ملت‌های مسلمان منتظر اقدام موثر هستند.
رئیسی گفت: علاوه بر شکست‌های امنیتی رژیم صهیونیستی یک نفرت عمومی در جهان نسبت به جنایات هولناک این رژیم ایجاد شده است و امروز کسی نیست که در جهان رژیم صهیونیستی را جنایتکار نداند.
رئیس جمهور این را هم گفت که حرکت سیاسی ارتباط و عادی‌سازی روابط با کشورها دیگر موضوعیت خود را از دست داده است و امروز ملت‌های مسلمان و آزادزنان و آزادمردان جهان منتظر اقدام موثر هستند.
پس از فراخوان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، امروز اجتماع‌های بزرگ مردمی در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی در سراسر کشور برگزار شد.
در تهران نیز این اجتماع از ساعت ۱۵ برگزار و سخنرانی رئیسی رئیس‌جمهور در این اجتماع، از دقایقی پیش آغاز شد.
اجتماع عظیم مردمی در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی و دفاع از ملت مظلوم فلسطین ساعت ۱۵ امروز به‌صورت همزمان در میدان انقلاب تهران و میادین اصلی و آیینی شهرهای مختلف کشور برگزار شد و طیف های مختلف مردم در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و غزه، جنایات وحشیانه رژیم کودک کش صهیونیستی را محکوم کردند.
اشغالگران صهیونیست روز سه شنبه در اقدامی جنایتکارانه با بمباران بیمارستان المعمدانی غزه یک هزار فلسطینی را به شهادت رساندند.
از آغاز عملیات طوفان الاقصی در پانزدهم مهرماه تا این لحظه، شمار شهدای غزه  به سه هزار و ۴۷۸ نفر و تعداد مجروحان  12 هزار و 65  تن رسیده است.
انتهای پیام/
رئیسی: هر قطره خون فلسطینی‌ها یک گام صهیونیست‌ها را به سقوط نزدیک می‌کند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار