مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی عنوان‌کرد:

عملکرد مناسب شبکه بانکی در پرداخت تسهیلات تکلیفی

1402/07/26 - 14:29 - کد خبر: 101426 نسخه چاپی

نصر: مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی با تشریح عملکرد شبکه بانکی در پرداخت تسهیلات تکلیفی قرض‌الحسنه ازدواج، فرزند و اشتغال، گفت: بانک‌های خصوصی در این زمینه افزون بر ۷۰۷ هزار و ۴۷۲ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده‌اند که نزدیک‌به ۶۰ درصد عملکرد شبکه بانکی را شامل می‌شود.

به گزارش نصر، «مهدی صحابی» گفت: برپایه تبصره ۱۶ قانون بودجه سال جاری در مجموع مبلغ ۱۹۳۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج و فرزند بر شبکه بانکی تکلیف و ابلاغ شده است که از مبلغ مزبور تا تاریخ ۲۲ مهرماه سال جاری مبلغ ۱۱۷۲ میلیارد و ۷۷۷ میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج و فرزند توسط شبکه بانکی به متقاضیان این تسهیلات پرداخت شده است.
مدیر اداره اعتبارات بانک‌مرکزی افزود: از مبلغ تکلیف شده فوق الذکر به میزان ۱۱۹۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال آن برای پرداخت تسهیلات ازدواج و فرزند به بانک های خصوصی محول شده است که عملکرد بانک های خصوصی در این زمینه بیش از ۷۰۷ هزار و ۴۷۲ میلیارد ریال؛ حدود ۶۰ درصد عملکرد شبکه بانکی است که نشان از عملکرد مناسب بانک‌های خصوصی و اهتمام آنها در بهره‌مندی بیشتر متقاضیان از تسهیلات ازدواج و فرزند است.
صحابی خاطرنشان‌کرد: بر اساس تبصره ۱۸ قانون مزبور مبلغ ۵۰۰ هزار میلیارد ریال پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی به متقاضیان معرفی شده توسط نهادهای حمایتی به شبکه بانکی کشور تکلیف شده است که متناسب با معرفی متقاضیان از طریق نهادهای مربوطه قابل اعطا است. در ضمن از سهمیه تعیین شده مبلغ ۳۶۵ هزار میلیارد ریال آن (۷۳ درصد از سهمیه تکلیفی مزبور) به بانک‌های خصوصی محول شده است.
وی با اشاره به کثرت تکالیف قرض‌الحسنه محوله و کمبود منابع قرض‌الحسنه شبکه بانکی، تصریح‌کرد: عملکرد شبکه بانکی در اعطای تسهیلات ازدواج، فرزند و اشتغال و غیره مطلوب بوده و شبکه بانکی به‌ویژه بانک‌های خصوصی حداکثر تلاش خود را برای پرداخت تسهیلات مذکور به متقاضیان به کار گرفته اند.
مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی در پایان گفت: با توجه به عملکرد مطلوب و مناسب شبکه بانکی کشور، طی مراسمی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از بانک‌های فعال در پرداخت تسهیلات اشتغال تقدیر و تشکر به عمل آمد که از آن جمله می‌توان به بانک‌های کشاورزی، پارسیان، اقتصاد نوین، سپه، توسعه تعاون، ملت، رفاه کارگران، تجارت، ملی ایران، قرض‌الحسنه مهر و رسالت اشاره کرد.
انتهای پیام/
عملکرد مناسب شبکه بانکی در پرداخت تسهیلات تکلیفی خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار