رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا خبر داد:

چتر بارندگی بر فراز برخی استان‌ها

1402/07/26 - 14:24 - کد خبر: 101424 نسخه چاپی

نصر: رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وقوع رگبار باران و وزش باد شدید در نقاط مختلف نقاط کشور خبر داد.

به گزارش نصر، صادق ضیاییان در گفت و گویی درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: امروز (۲۶ مهر) در سواحل غربی دریای خزر، مناطقی از آذربایجان شرق، آذربایجان غربی، اردبیل، جنوب سیستان و بلوچستان و ارتفاعات هرمزگان رگبار باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.   
وی افزود: پنجشنبه(۲۷ مهر) در مناطقی از استان‌های ساحلی دریای خزر، شمال غرب، غرب، جنوب غرب و دامنه‌های زاگرس مرکزی رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید مورد انتظار است.  
به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا این وضعیت جمعه(۲۸ مهر) در استان‌های ساحلی دریای خزر، ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز، شمال شرق و جنوب شرق، شنبه(۲۹ مهر) در جنوب شرق و یکشنبه (۳۰ مهر) در شرق و جنوب شرق و ارتفاعات البرز پیش‌بینی می‌شود.  
ضیاییان در ادامه گفت: دریای خزر از بعد از ظهر پنجشنبه تا بعد از ظهر جمعه مواج خواهد بود. 
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۲۷ مهر) صاف در بعد از ظهر افزایش ابر و گاهی افزایش باد با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۵ درجه سانتیگراد و روز جمعه ( ۲۸ مهر) صاف تا نیمه ابری، وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۲۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.  
ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۲۶ و ۲۷ مهر) اهواز با دمای ۳۵ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و طی امروز همدان با دمای چهار و فردا شهرکرد با دمای سه درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان کشور هستند.
انتهای پیام/
چتر بارندگی بر فراز برخی استان‌ها خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار