مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی:

کادرسازی نظام اسلامی از مهم‌ترین رسالت‌های کانون‌های فرهنگی است

1402/07/24 - 13:47 - کد خبر: 101310 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: کادرسازی برای نظام اسلامی یکی از مهم‌ترین انتظارات از کانون‌های فرهنگی و تبلیغی است.

به گزارش نصر، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمود حسینی امروز در نشست کانون‌های فرهنگی تبلیغی شهرستان تبریز با اشاره به فرمایش حضرت امیرالمومنین علی (ع) که فرموده‌اند فرزند زمان خود باش، اظهار داشت: بر این اساس ما باید خود را نسبت به موضوعات و دانش‌های زمان خود بروز کنیم و در مقابل رویدادها و اتفاقات نیز به موقع و در زمان لازم واکنش نشان داده و موضع‌گیری کنیم.
وی با تاکید بر لزوم موقعیت‌شناسی و درک زمان افزود: به لطف الهی در ایران اسلامی دیده‌بان و راهبری بصیر در رأس امور حضور دارند و همین امر موضع‌گیری و اتخاذ رویکرد در زمان‌های حساس و غبارآلود را بر اساس فرمایشات و منویات ایشان برای ما راحت‌تر می‌کند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: رسالت و اعتبار کانون‌های فرهنگی و تبلیغی به واسطه عملکرد و پیشینه قوی آنها با هیچیک از کانون‌های فعال در جامعه قابل قیاس نیست و با توجه به تأکیدات و رهنمودهای فرموده‌های مقام معظم رهبری وظیفه ذاتی این کانون‌ها در برهه کنونی جهاد تبیین و امیدآفرینی است.
وی خاطرنشان کرد: مجوزهای سازمان تبلیغات اسلامی نیز جایگاه و اعتبار ویژه‌ای به کانون‌های فرهنگی و تبلیغی بخشیده و به واسطه اینکه این سازمان زیر نظر مقام معظم رهبری فعالیت می‌کند و با توجه به ارتباط مستقیم این کانون‌ها با سازمان تبلیغات اسلامی انتظارات ویژه‌ای از آنها وجود دارد.
حسینی گفت: البته عملکرد برخی از کانون‌های فرهنگی و تبلیغی حتی بسیار قابل اعتناتر و پربارتر از برخی ادارات و نهادهاست و با توجه به همین ظرفیت‌ها تبلیغ اسلام ناب و انقلاب اسلامی دو وظیفه اصلی این کانون‌هاست و انتظار این است که علاوه بر فعالیت‌های عمومی هر کدام از کانون‌ها در یک حوزه تخصصی نیز ورود و فعالیت کنند.
وی خاطرنشان کرد: ورود کانون‌های فرهنگی و تبلیغی در چنین عرصه‌ای نه تنها زمینه‌ساز انجام کارهای تخصصی در هر یک از حوزه‌ها و تولید اطلاعات و محتوای غنی می‌شود بلکه این تشکل‌ها را به بازوی توانمند سازمان تبلیغات اسلامی در این حوزه‌ها نیز بدل کرده و زمینه فاصله گرفتن سازمان از تصدی‌گری امور را فراهم می‌کند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اظهار داشت: کانون‌ها مجموعه‌های مذهبی مردم نهادی هستند که انتظار می‌رود بر اساس اقتضائات زمان و با بروزرسانی دانش و اطلاعات خود نسبت به رویدادها واکنش و جریان سازی به هنگام داشته باشند و کادرسازی برای نظام اسلامی یکی از مهمترین انتظارات از این مجموعه‌هاست تا علاوه بر کارهای روبنایی و عمومی در عرصه زیربنایی نیز قدم‌هایی بردارند.
حسینی تأکید کرد: رسیدگی و نظارت مجموعه تبلیغات اسلامی بر زمینه‌ها و عناوین فعالیتی کانون‌های فرهنگی و تبلیغی نیز با هدف حمایت از آنها صورت می‌گیرد و انتظار می‌رود ارتباط متقابل از سوی کانون‌ها با مجمع کانون‌های فرهنگی و تبلیغی به عنوان رابط این مجموعه‌ها با سازمان تبلیغات اسلامی بیش از پیش تقویت شود.
انتهای پیام/
کادرسازی نظام اسلامی از مهم‌ترین رسالت‌های کانون‌های فرهنگی است خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار