امام جمعه تبریز:

وقاحت رژیم صهیونیستی در تاریخ بشر بی همتاست

1402/07/21 - 16:51 - کد خبر: 101154 نسخه چاپی

نصر: نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با اشاره به جنایت‌ها و اعمال ننگین رژیم اسرائیل در طی ۷۰ سال اخیر، گفت: وقاحت و خوی درندگی این رژیم منحوس در تاریخ بشر بی همتا است.

به گزارش نصر، حجت‌الاسلام والمسلمین « محمدعلی آل‌هاشم » در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تبریز، افزود: در طول تاریخ جهان به خصوص در دهه های اخیر هیچ رژیمی به اندازه صهیونیست های غاصب علیه ملتی مطلوم و دادخواه چنین اعمال وحشیانه و جریان کودک کشی راه نینداخته است.
وی با بیان اینکه جنایت های این رژیم پلید را نمی توان در قالب کلمات تعریف و تفسیر کرد، اظهار کرد: متاسفانه تعدادی از رسانه های غربی و دستگاه‌های دیپلماسی کشورهای مدعی دموکراسی و حقوق بشر حملات وحشیانه و بمباران‌های بی وقفه در غزه و قتل عام غیرنظامیان و زنان و کودکان و ویرانی خانه‌ها بازتاب داده نشده است و برعکس از مظلومیت صهیونیست ها دم می زنند.
حجت الاسلام آل هاشم، بستن آب و برق توسط رژیم غاصب به روی مردم غزه را نشانه ای آشکار از خوی وحشی گری آنها برشمرد و یاداور شد: این روش های غیرانسانی به هیچ عنوان راه‌حل برون رفت از بحران در اسرائیل نیست و مردم آزاده جهان این موضوع را به خوبی درک کرده اند.
وی عملیات «طوفان الاقصی» و زمین گیر شدن اسرائیل را نشانه عزت مسلمانان و در عین حال اضمحلال تدریجی قدرت های پوشالی دانست و گفت: موفقیت های حماس در این عملیات غرور آفرین خط پایانی بر توسعه‌طلبی صهیونیستی و وهابیان رو به زوال است.
وی عملیات «طوفان الاقصی» و زمین گیر شدن اسرائیل را نشانه عزت مسلمانان و در عین حال اضمحلال تدریجی قدرت های پوشالی دانست و گفت: موفقیت های حماس در این عملیات غرور آفرین خط پایانی بر توسعه‌طلبی صهیونیستی و وهابیان رو به زوال است.
آل هاشم ادامه داد: این عملیات و پیروزی‌های رزمندگان فلسطینی به هیچ عنوان برای دشمنان آنها قابل تصور نبود، اما دوستان بر این امر باور داشتند، چون سال‌ها مقاومت فلسطین‌ها را دیده و بلوغ و کمال و استقامت و پیروزی دشمن بر قامت فلسطین نمایان بود.
وی با تاکید بر اینکه فلسطین هسته اصلی مبارزان ضد توسعه‌طلبی در دنیا است، یادآور شد: این پیروزی‌ها از درون خود فلسطینی‌ها بر آمده و می‌جوشد، در حالیکه رژیم غاصب در قطع آب و برق و گاز مردم و حتی انسداد مسیرهای رسیدن غذا به مردم و غیرنظامیان، بدترین نوع جنایت جنگی را مرتکب می شود.
حجت الاسلام آل هاشم عملیات طوفان الاقصی را زلزله تکان دهنده برای رژیم صهیونیستی و حامیان غربی آنها عنوان و اضافه کرد: در حال حاضر یک قدرت نظامی مستقل در جوار سرزمین‌های اشغالی شکل گرفته است که در آینده می‌تواند تمام ارکان رژیم اسرائیل را به اضمحلال بکشاند.
خطیب جمعه تبریز به سفر اخیر «ابراهیم زکزاکی» به ایران اشاره رد و گفت: وی پس از چندین سال حصر و حبس خانگی وارد ایران شد و بدون تردید این روحانی انقلابی مرد تبیین و روشنگری است.
حجت الاسلام آل هاشم ادامه داد: زکزاکی به تنهایی در دل آفریقا الگوی جذب مردم با تبیین جهادی است و بدون توسل به زور و حتی بدون برخورداری از منابع و امکانات مالی، صدها هزار نفر را به اسلام و تشیع جذب کرد.
وی به روز جهانی نابینایان برابر با ۲۳ مهر ماه اشاره کرد و افزود: این روز به جهت اهمیت دادن و توجه بیشتر به مشکلات و ایجاد محیط مناسب برای این افراد به عنوان عصای سفید نامگذاری شده است و بهانه‌ای برای پاسداشت افراد نابینا است.
امام جمعه تبریز از مسئولان امر خواست برای رفاه و تامین امکانات لازم برای این قشر تلاش کنند.
انتهای پیام/
وقاحت رژیم صهیونیستی در تاریخ بشر بی همتاست خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار