رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی:

شهید "حاج عباس عبدالهی" در تاریخ جاودانه است

1398/02/09 - 12:08 - کد خبر: 1010 نسخه چاپی

نصر: رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی گفت: نترس و باایمان بودن موجب شد تا شهید حاج عباس عبدالهی در تاریخ ایران اسلامی جاودانه بماند؛ ما نیز وظیفه قدردانی از شهدا را بر عهده داریم.

به گزارش نصر، محمدحسین بلاغی در آیین رونمایی از تابلوسنگ پرتره شهید عباس عبدالهی اثر استاد صابر بقال اصغری و رونمایی و افتتاح اکران‌های مردمی مستند راوی عشق (کاری از سیدامین بهکار) اظهار کرد: این دو اثر به همت حوزه هنری استان و با همکاری منطقه آزاد ارس تولید و به پاس رشادت‌های حاج عباس عبدالهی رونمایی شده است. 
  
وی همچنین با اشاره به مستند راوی عشق تشریح کرد: پیش از این، مستند حامد جوانی به صورت عمومی بیش از 200 بار اکران عمومی صورت گرفته که این مستند نیز در اماکن مختلف اکران عمومی می‌شود. 
  
وی افزود: شهید آوینی، شهید تراز هنر انقلاب اسلامی است که مختصات جدیدی از هنر انقلاب  را به جامعه ارائه کرد.
یوسف دادش‌زاده، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس نیز در این مراسم با بیان این‌که حوزه هنری استان در بحث تولید محتوا همکاری‌های ارزشمندی با منطقه آزاد ارس داشته است، ادامه داد: تمامی شهدا جایگاه والایی دارند، اما حاج عباس عبدالهی به دلیل حضور در جلفا از جایگاه ویژه‌ای در بین ارسوندان دارد. 
  
گفتنی است، در پایان این آیین ضمن رونمایی از این آثار، از هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر از سوی حوزه هنری استان و منطقه آزاد ارس تقدیر و قدردانی شد.

انتهای پیام/

شهید نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار