رئیس انجمن بیماری‌های انگلی دام و انگل‌های مشترک انسان و حیوان ایران؛

مجمع عمومی انجمن بیماری‌های انگلی دام ایران در دانشگاه تبریز برگزار می‌شود

1402/07/18 - 15:07 - کد خبر: 100996 نسخه چاپی

نصر: رئیس انجمن بیماری‌های انگلی دام و انگل‌های مشترک انسان و حیوان ایران گفت: دومین مجمع عمومی انجمن بیماری‌های انگلی دام و انگل‌های مشترک انسان و حیوان ایران هم‌زمان با دومین کنگره ملی بیماری‌های انگلی دام و انگل‌های مشترک انسان و حیوان در دانشکده دامپزشکی دانشگاه تبریز برگزار می‌شود.

به گزارش نصر، سید حسین حسینی با اعلام این مطلب، اظهار کرد: در این جلسه که ساعت ۱۶ فردا، چهارشنبه ۱۹ مهرماه سال جاری برگزار می‌شود، ضمن ارائه گزارش عملکرد هیات مدیره و مسئولان کمیته‌های تخصصی و بازرسان نسبت به تصویب برنامه سال آینده انجمن تصمیم‌گیری خواهد شد.
وی با اشاره به زمان و نحوه تشکیل این مجمع، اظهار کرد: پیشنهاد تشکیل انجمن بیماری‌های انگلی دام و انگل‌های مشترک انسان و حیوان ایران در آبان ماه ۱۳۹۷ با امضای بیش از ۲۵۰ نفر از متخصصان و علاقه‌مندان این حوزه تخصصی مطرح و در ادامه با پیگیری‌های هیئت مؤسس پس از کسب موافقت اولیه با تأسیس این انجمن علمی از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در فروردین‌ماه ۱۴۰۰ با برگزاری اولین مجمع عمومی و انتخابات هیئت‌مدیره متشکل از اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های مختلف کشور، فعالیت خود را آغاز کرد.
وی خاطرنشان کرد: این انجمن با هدف گسترش، پیشبرد و ارتقای علمی انگل‌شناسی دامپزشکی و توسعه کیفی نیروهای متخصص و بهبود بخشیدن به امور آموزشی و پژوهشی در زمینه‌های انگل‌شناسی دامپزشکی، بیماری‌های انگلی حیوانات و انگل‌های مشترک انسان و حیوان آغاز به فعالیت کرده است.
حسینی بابیان این‌که فعالیت‌های انجمن در قالب گروه‌های تخصصی، کمیته انتشارات، کمیته آموزش و کمیته گردهمایی‌های علمی ساماندهی شده است، افزود: انجمن طی دو سال فعالیت خود با دارا بودن ۱۴۰ عضو پیوسته از اقصی نقاط کشور در حال‌ توسعه فعالیت‌های خود در زمینه اهداف تعیین‌شده هست.
وی، برگزاری نشست‌ها و همایش‌های علمی ازجمله کنگره ملی بیماری‌های انگلی دام و انگل‌های مشترک انسان و حیوان را از اقدامات این انجمن عنوان کرد و افزود: روزهای ۱۹ و ۲۰ مهرماه امسال این انجمن با همکاری دانشکده دامپزشکی دانشگاه تبریز اقدام به برگزاری دومین کنگره ملی بیماری‌های انگلی دام و انگل‌های مشترک انسان و حیوان کرده که استقبال خوبی از سوی دانش‌پژوهان و فعالان دامپزشکی از آن شده است.
علاقه‌مندان برای عضویت و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت انجمن به نشانی https://sapz.ut.ac.ir/fa/ مراجعه کنند.
انتهای پیام/
مجمع عمومی انجمن بیماری‌های انگلی دام ایران در دانشگاه تبریز برگزار می‌شود خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار