مدیرکل دفتر مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی خبر داد:

بهره‌مندی ۸۰۰ زوج از خدمات مشاوره و روانشناختی سامانه تصمیم

1402/07/17 - 21:04 - کد خبر: 100958 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل دفتر مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور گفت: تاکنون ۷۹۹ هزار و ۱۹۶ زوج در قالب دو میلیون و ۸۵۴ هزار و ۵۱۴ جلسه مشاوره از خدمات مرتبط با سامانه تصمیم بهره‌مند شدند که ۲۱.۷ درصد سازش اولیه در زوجین متقاضی ایجاد شده است.

به گزارش نصر، معصومه توکلی روز دوشنبه در نشست تخصصی کارشناسان مسئول طرح کنترل و کاهش طلاق (سامانه تصمیم) افزود: در این نشست، ضمن ارائه گزارش اقدامات و فعالیت‌های سامانه تصمیم، دستاوردها و چالش‌های اجرای طرح کنترل و کاهش طلاق مطرح شد.
مدیرکل دفتر مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور در این نشست بر نظارت اثربخش و جامع استان‌ها بر فرآیند اجرای برنامه و ارائه خدمات در تمامی مراحل کار اعم از انتخاب مشاوران و روانشناسان و مراکز مشاوره، نحوه تعامل با دادگستری استان‌ها و در نهایت ارزیابی کمی و کیفی خدمات ارائه شده تاکید کرد.
این مقام مسئول، بر داشتن رویکرد علمی، دقیق و هدفمند برای اجرای مناسب طرح کنترل و کاهش طلاق اذعان کرد و یادآور شد: سامانه تصمیم از سال ۱۳۹۵ به منظور کنترل و کاهش آسیب طلاق از طریق ارائه خدمات مشاوره و روانشناختی راه‌اندازی شد و تاکنون ۷۹۹ هزار و ۱۹۶ زوج در قالب دو میلیون و ۸۵۴ هزار و ۵۱۴ جلسه مشاوره از خدمات مرتبط با این سامانه بهره‌مند شدند که ۲۱.۷ درصد سازش اولیه در زوجین متقاضی ایجاد شده است.
براساس این گزارش، کارشناسان حاضر در نشست، نکات، چالش‌ها، ایده‌ها و پیشنهادهای خود را به منظور بهبود عملکرد طرح ارائه دادند و مقرر شد تا در کارگروه تخصصی طرح کنترل و کاهش طلاق، نسبت به رفع چالش‌ها و تقویت دستاوردهای سامانه فوق و بازبینی دستورالعمل‌ها و شیوه‌نامه‌های اجرایی آن، تصمیم‌گیری شود.
انتهای پیام/ 
 
بهره‌مندی ۸۰۰ زوج از خدمات مشاوره و روانشناختی سامانه تصمیم خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار