تویوتا کراون اسپرت؛ تاج ژاپنی 40 هزار دلاری

1402/07/15 - 12:43 - کد خبر: 100796 نسخه چاپی

نص: تویوتا از شاسی بلند جدید خود با نام کراون اسپرت ویژه بازار ژاپن رونمایی کرد. این خودرو از نظر کلاس بدنه با توجه به سابقه برند کراون و همچنین شرایطی که میزبانی می کند، به زحمت در بخش کراس اوورها قرار می گیرد اما به هر ترتیب تویوتا آن را کراس اوور می داند.

به گزارش نصر، فضای داخل کابین کراون اسپرت براساس فلسفه ژاپنی تویوتا شکل گرفته و کیفیت بالای مواد اولیه جلب نظر می کند. 2 نمایشگر 12.3 اینچی ویژه اطلاعات کیلومتر و تنظیمات سیستم سرگرمی در نظر گرفته شده است.
عصر ایران- 
تویوتا کراون اسپرت 2024 در قسمت دماغه میزبان الگوی طراحی بسیار زیبا و جذابی است که قطعا در این زمینه، کمپانی سازنده از رویکردهای گذشته خود بهتر عمل کرده است.
چراغ های اصلی باریک با الگوی سی انگلیسی و دو سطحی به خوبی با هود لاین ها و سپر اسپرت جلو هماهنگ شده اند.
 

در نمای جانبی نیز تفاوت سطح زیبایی ایجا شده تا این کراس اوور از نمای جانبی نیز اسپرت و عضلانی به نظر آید.
منظره عقب نیز با پیروی از همین الگو به زیبایی شکل گرفته است. دو ورودی هوا در قسمت های کناری سپر اصلی با خطوط خوش فرمی خود را به نوشته های لوگوی کراون در فاصله بین چراغ ها می رسانند. گرافیک داخلی چراغ های این قسمت نیز از دو بخش چشم مانند تشکیل شده است.
 

کراون اسپرت از منظر ابعاد برابر با 4719 میلیمتر در طول، 1880 میلیمتر در عرض و 1565 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است.
با این ابعاد، کراون اسپرت در مقایسه با کراون 2024 که در بازار آمریکا به فروش می رسد؛ طول کمتر، عرض بیشتر و همچنین ارتفاع بیشتری دارد. فاصله بین محورها نیز 2769 میلیمتر است که از منظر این شاخص نیز حدود 76 میلیمتر بر نسخه آمریکایی خود برتری دارد.
 

رینگ های آلومینیومی استاندارد در اندازه 21 اینچی ارائه می شوند و در محور عقب از سیستم تعلیق مستقل استفاده شده است که به همین منظور تنظیمات فرمان پذیری محور عقب نیز بروزرسانی شده اند.
در بخش پیشرانه از تپنده 2.5 لیتری هیبرید استفاده شده که در از بسته باتری لیتیم-یون با ظرفیت بالاتری برای این ژاپنی استفاده خواهد شد. این همان پیشرانه تریم آمریکایی کراون است که 236 اسب بخار خروجی دارد.
تریم پلاگین هیبرید نیز در آینده نزدیک به این خانواده اضافه می شود.
جزئیات پیشرانه هنوز به طور رسمی اعلام نشده است.
فضای داخل کابین براساس فلسفه ژاپنی تویوتا شکل گرفته و کیفیت بالای مواد اولیه جلب نظر می کند. 2 نمایشگر 12.3 اینچی ویژه اطلاعات کیلومتر و تنظیمات سیستم سرگرمی در نظر گرفته شده است.
تویوتا برچسب 39600 دلاری را برای کراون اسپرت 2024 در نظر دارد.
کراون اسپرت 2024
انتهای پیام/
تویوتا کراون اسپرت؛ تاج ژاپنی 40 هزار دلاری خبرگزاری عصرایران

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار