اعلام وضعیت فوق‌ العاده در سرزمین‌های اشغالی/ نشست فوری کابینه امنیتی اسرائیل

1402/07/15 - 11:23 - کد خبر: 100786 نسخه چاپی

نصر: عملیات مقاومت فلسطین علیه رژیم صهیونیستی ادامه دارد و این رژیم ضمن اعلام وضعیت فوق‌العاده، از برگزاری نشست کابینه امنیتی در ساعت ۱۳ امروز به وقت محلی خبر داد.

به گزارش نصر، دفتر «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی از تشکیل نشست اضطراری کابینه امنیتی این رژیم در ساعت یک بعد از ظهر به وقت محلی خبر داد و نوشت که وی پیش از تشکیل نشست کابینه امنیتی، در ساعت ۹:۳۰ صبح با روسای دستگاه های امنیتی و نظامی دیدار و اوضاع را بررسی خواهد کرد.
براساس گزارش این رسانه صهیونیست، همچنین امروز صبح، آژیر خطر برای دومین بار در قدس اشغالی و شهرهای مجاور آن به صدا درآمد.
«تایمز اسرائیل» همچنین از شنیده شدن صدای انفجارهای متعدد از شهرهای سرزمین های اشغالی خبر داد.
براساس این گزارش، «یوآف گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، تا شعاع ۸۰ کیلومتری نوار غزه، وضعیت فوق العاده اعلام کرده است.
روزنامه صهیونیستی «تایمز اسرائیل»، اعلام حالت فوق العاده را عامل تشدید تدابیر امنیتی در سرزمین های اشغالی و جلوگیری از هرگونه تجمع و بستن راه های مواصلاتی در شهرهای اصلی از جمله تل آویو و بئرشعبا دانست.
به گزارش ایرنا، به دنبال جنایات ادامه دار رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان و مقدسات مسلمانان در سرزمین های اشغالی، امروز رزمندگان مقاومت فلسطین عملیات همه جانبه و پیچیده ای را علیه اشغالگران صهیونیست در سرزمین های اشغالی از هوا، زمین و دریا آغاز کردند که فقط در عرض ۲۰ دقیقه پنج هزار راکت و موشک به مواضع صهیونیست ها در سرزمین های اشغالی شلیک شده و پهپادهای مقاومت نیز چندین موضع صهیونیست ها را هدف قرار دادند.
تعدادی از تکاوران مقاومت نیز با استفاده از پاراگلایدر در برخی مناطق سرزمین های اشغالی فرود آمده و با دشمن صهیونیستی درگیر شدند.
در اثر عملیات همه جانبه مقاومت فلسطین در سرزمین های اشغالی تا این ساعت چند نظامی صهیونیست به هلاکت رسیده یا زخمی شده اند.
در همین حال، رسانه‌های صهیونیستی با اشاره به حمله غافلگیر کننده مقاومت تاکید کردند که آمار کشته‌ها بالا است و اکنون نمی‌توانیم آمار دقیق بدهیم.
منابع صهیونیستی اعلام کردند که جنبش حماس ارتش رژیم صهیونیستی را به طور زمینی، دریایی و هوایی غافلگیر کرد.
برخی منابع اعلام کردند که داده‌ها نشان می‌دهد که حزب الله لبنان و تمام محور مقاومت تا ساعاتی دیگر وارد نبرد خواهند شد.
منابع خبری از شنیده شدن صدای انفجار در قدس اشغالی نیز خبر دادند.
یک مسئول صهیونیست اعلام کرد که تعداد کشته‌ها در شهرک‌های صهیونیستی غلاف غزه بالا است و نمی‌توانیم آمار دقیقی از کشته بدهیم.
رسانه های صهیونیستی همچنین از بسته شدن فرودگاه بن گوریون خبر دادند.
انتهای پیام/
اعلام وضعیت فوق‌ العاده در سرزمین‌های اشغالی/ نشست فوری کابینه امنیتی اسرائیل خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار