رئیسی در پی وقوع حمله تروریستی در سوریه مطرح کرد؛

مسئولیت حمله در دمشق متوجه حامیان خارجی تروریست‌ها است

1402/07/14 - 16:04 - کد خبر: 100751 نسخه چاپی

نصر: رئیس جمهور مسئولیت حمله تروریستی در سوریه را متوجه حامیان خارجی تروریست‌ها از جمله اشغالگران سرزمین‌های این کشور خواند و گفت: کمک به ایجاد فضای تنفس برای بقای داعش، مکمل تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه حاکمیت ملی سوریه است.

به گزارش نصر، در متن پیام تسلیت سید ابراهیم رئیسی خطاب به بشار اسد رئیس جمهور سوریه آمده است:‌ وقوع حمله ناگوار تروریستی اخیر در حمص که منجر به شهادت و مصدومیت تعداد زیادی از افسران جوان این کشور شد موجب تاسف و تالم اینجانب، دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران گردید.
وی افزود: ادامه حملات و اقدامات تروریستی در سوریه طی ماه‌های اخیر، ناشی از تداوم حمایت اطلاعاتی، امنیتی و لجستیکی از تروریست‌ها با هدف ممانعت از شکل‌گیری ثبات، استقرار و امنیت کامل در این کشور است.
رئیسی بیان کرد: کمک به ایجاد فضای تنفسی برای تداوم بقا و عملیات تروریست‌های داعشی و تکفیری در سوریه، اقدامی همسو و مکمل تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه حاکمیت ملی سوریه است.
رئیس جمهور عنوان کرد: بی‌تردید مسئولیت این رخداد غم‌انگیز متوجه حامیان خارجی گروه‌های تروریستی از جمله اشغالگران سرزمین‌های سوریه است که از اعمال حاکمیت ملی بر تمامیت ارضی سوریه و مبارزه موثر با تروریسم ممانعت می‌کنند. از نهادهای مسئول بین‌المللی به‌ویژه شورای امنیت سازمان ملل متحد انتظار می‌رود که به مسئولیت خود در این زمینه عمل کنند.
آیت‌الله رئیسی خاطرنشان کرد: این اقدام مجرمانه نشان داد که مخالفان امنیت، ثبات و توسعه در منطقه، همچنان به رویکرد تروریستی و وحشیانه خود ادامه می‌دهند که ملت مظلوم سوریه در طول سالیان گذشته از آن رنج برده است.
وی افزود: در پایان این حادثه را به جنابعالی، دولت، ارتش و ملت کشور دوست و برادر جمهوری عربی سوریه و تمامی بازماندگان شهدا تسلیت می‌گویم و از خداوند متعال برای مجروحان شفای عاجل خواهانم.
به گزارش ایرنا، جشن دانش آموختگی افسران دانشکده جنگ سوریه در شهر حمص روز پنجشنبه (۱۳ مهرماه) با پهپاد مورد حمله تروریستی قرار گرفت.
در این جشن که با حضور غیرنظامیان و خانواده های افسران برگزار شده بود، ده ها نظامی و غیرنظامی کشته و ده ها تن دیگر زخمی شدند.
وزارت بهداشت سوریه اعلام کرد که در این حمله تروریستی ۸۹ نفر از جمله ۳۱ زن و ۵ کودک کشته و ۲۷۷ نفر نیز زخمی شدند.
این در حالی است که خبرگزاری فرانسه به نقل از دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرده که شمار کشته‌شدگان حملات پهپادی به دانشکده افسری حمص، دست‌کم ۱۱۲ نفر است.
دولت سوریه در بیانیه ای به منظور بزرگداشت قربانیان حمله تروریستی به دانشکده جنگ، سه روز عزای عمومی اعلام کرد.
انتهای پیام/
مسئولیت حمله در دمشق متوجه حامیان خارجی تروریست‌ها است خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار