ضیاییان خبر داد:

کاهش دما در برخی استان‌ ها/ تداوم بارش باران در نقاط مختلف کشور

1402/07/10 - 10:40 - کد خبر: 100533 نسخه چاپی

نصر: رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از کاهش دما و تداوم بارش باران در نقاط مختلف کشور و خیزش گرد و خاک در بعضی استان‌ها خبر داد.

به گزارش نصر، صادق ضیاییان در گفت‌وگویی افزود: با گذر امواج کم دامنه‌تر از میانی جو روز دوشنبه (۱۰ مهرماه) در برخی مناطق شمال غرب، ارتفاعات زاگرس مرکزی در غرب کشور همچنین در دامنه‌های البرز واقع در استان‌های قزوین و البرز ابرناکی، رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد رخ می‌دهد.
وی اضافه کرد: سه شنبه (۱۱ مهرماه) در نیمه شمالی آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، مناطقی از اردبیل و غرب گیلان و در ارتفاعات کرمانشاه و کردستان رگبارو رعد و برق و وزش باد پیش بینی می.شود. 
 رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در ادامه گفت: چهارشنبه (۱۲ مهرماه) علاوه بر اینکه در برخی مناطق غرب، شمال غرب و دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین و البرز افزایش ابر و بارندگی پیش بینی می‌شود، با نفوذ جریانات شمالی به سواحل دریای خزر بارش همراه با وزش باد و کاهش نسبی دما در استانهای گیلان و مازندران نیز آغاز می.شود در این روز مقدار بارندگی در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل شدت خواهد داشت. 
ضیاییان اضافه کرد؛ پنجشنبه (۱۳ مهرماه) در نواحی شمال غرب، سواحل شمالی استان خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات البرز بارش و کاهش نسبی دما رخ می‌دهد. در مناطقی از استان گلستان مقدار بارندگی قابل توجه خواهد بود.. 
به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا جمعه (۱۴ مهرماه) ابرناکی و بارش در شمال غرب کاهش می‌یابد. در اردبیل و سواحل شمالی بارش به‌صورت پراکنده ادامه خواهد داشت همچنین در دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های البرز، تهران و سمنان افزایش ابر، رگبار پراکنده و وزش باد همراه با کاهش نسبی دما انتظار می‌رود.
وی با اشاره به وزش باد شدید در برخی استان‌ها اظهار کرد:از بعد از ظهر دوشنبه و روز سه شنبه در برخی نقاط استان‌های واقع در شمال غرب، غرب، مرکز و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و روزهای پنجشنبه و جمعه در شمال شرق و شرق کشور وزش باد شدید گاهی گردوخاک پیش بینی می شود.
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه کرد: طی پنج روز آینده در جنوب غرب کشور و غرب خلیج فارس وزش باد شمالی تداوم خواهد داشت. طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه دریای خزر مواج پیش‌بینی می‌شود.
ضیاییان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۱۱ مهر) کمی ابری، از بعد از ظهر افزایش ابر ، گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۰ و حداکثر دمای ۲۹ درجه سانتیگراد و روز سه‌شنبه ( ۱۲مهر) کمی ابری تا. نیمه ابری ، در بعد از ظهر افزایش باد، گاهی وزش باد شدید با گرد و خاک با حداقل دمای ۱۹ و حداکثر دمای ۲۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.  
انتهای پیام/
کاهش دما در برخی استان‌ ها/ تداوم بارش باران در نقاط مختلف کشور خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار