گزارش نصر از همایش «آوای همدلی» به مناسبت روزجهانی ناشنوایان؛

ناشنوایان، صدای پر مرغابی را با جان و دل می‌شنوند/ تبلور عشق به هستی ناشنوایان در اعماق نگاهشان

1402/07/09 - 14:14 - کد خبر: 100477 نسخه چاپی

نصر: معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز از برگزاری برنامه هایی متنوع و تخصصی برای تمامی اقشار شهروندان اعم از ناشنوایان خبر داد.

به گزارش نصر، “امیر نصیربیگی” در مراسم “آوای همدلی” که همزمان با روز جهانی ناشنوایان با محوریت بررسی فرصت ها برای زمینه سازی امکانات و فضاهای مناسب فرهنگی و نیز قدردانی از فعالان و هنرمندان و کارآفرینان این حوزه، به همت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز و تشکل های مردم نهاد حوزه ناشنوایان برگزار شده بود، اظهار کرد: یکی از نقاط مورد تاکید سازمان، توجه به اقشار شهروندان است و در برنامه ریزی های صورت گرفته، تلاش داریم ضمن مشارکت دادن بیشتر ایشان، توجه به ظرفیت های فردی و گروهی آنان نیز است.
وی افزود: بر خود فرض می دانیم قدردان فعالیت سازمان های مردم نهادی باشیم که با همه توان خود در کنار این اقشار ایستاده اند و برای آن‌ها فعالیت می کنند.
نصیربیگی ادامه داد: از همه این تشکل ها دعوت می کنیم همکاری شان را با سازمان استمرار بخشند و خادمان شهر را در این وادی و مسیر همراهی نمایند.

ناشنوایی برای افرادی با اراده پولادین، محدودیت نیست 
فرماندار تبریز نیز در ادامه این مراسم با تاکید به اینکه ناشنوایی برای افرادی با اراده پولادین، محدودیت نیست و زمینه بروز استعدادهای مختلف در این قشر شده است؛ گفت: بسیاری از موفق ترین افراد هر جامعه‌ای برخواسته از همین طبقه اند و ما به توانایی ایشان ایمان داریم.
وی افزود: امیدواریم که در سایه تعامل و همراهی مدیران شهری با ناشنوایان ،زمینه بهره گیری از توان ایشان بیش از پیش فراهم آید.
فاتح تاکید کرد: ناشنوایان در حوزه‌های مختلف خواسته‌هایی دارند که در دستور کار فرمانداری شهر تبریز است و امیدواریم با همت مسئولین شهری شاهد اتفاقات مثبتی برای این قشر از جامعه باشیم.
ظرفیت سازی مناسب شهر برای ناشنوایان، جزو برنامه های شوراست.
رئیس شورای اسلامی شهر تبریز نیز در این مراسم بر ظرفیت سازی مناسب برای ناشنوایان و نیز استفاده از توان آن‌ها در ایده پردازی مديريت شهری تاکید کرد و گفت: همه شهروندان است و با عنایت به ضرورت توجه به نیازهای همه شهروندان و نیز مناسب سازی شهر برای افراد کم توان و اقشار خاص، برنامه ریزی هایی جدی در این حوزه صورت گرفته است.
شهرام دبیری ابراز کرد: شهرداری تبریز علاوه بر موارد تکلیفی از سوی شورای ششم، مورادی را به صورت ابلاغ شده از نهادهای کلان و بالادستی نیز دارد که پیگیری اجرای آن‌ها همواره مورد توجه است و پیگیر اجرای آن‌ها هستیم.
رییس شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه پنج درصد افراد جامعه ناشنوا یا کم‌شنوا هستند، گفت: ناشنوایی ناتوانی نیست و استعدادهایی که در وجود این قشر از جامعه وجود دارد عاملی اساسی است برای موفقیت ناشنوایان عزیز در تمام عرصه‌هایی که در آن قدم گذاشته‌اند.
دبیری با قدردانی از اقدامات صورت گرفته توسط سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز در خصوص حوزه ناشنوایان خاطر نشان کرد: این سازمان با همه گستردگی فعالیت هایی که دارد، زمینه ساز برنامه ها و اقدامات موثری است که لازم است قدردان برگزاری آن‌ها باشیم.

تمرکز فعالیت های اجتماعی سازمان، بر همه اقشار اجتماعی
“محمد پیرمرد”، معاون اجتماعی و مشارکت های مردمی سازمان نیز در حاشیه این برنامه با اشاره به تمرکز فعالیت های اجتماعی سازمان، بر همه اقشار اجتماعی اشاره کرد و گفت: امید است در سایه همکاری های موثر با تشکل های مردم نهاد، تعامل با دستگاه‌های متولی و نیز استفاده از ظرفیت فعالان این حوزه، برنامه های موثرو ماندگاری را اجرا کنیم.
انتهای پیام/
ناشنوایان، صدای پر مرغابی را با جان و دل می‌شنوند/ تبلور عشق به هستی ناشنوایان در اعماق نگاهشان سحر مغفرت

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار