خبر/

رشد فروش تویوتا

1402/07/09 - 09:54 - کد خبر: 100471 نسخه چاپی

نصر: فروش جهانی تویوتاموتور با توجه به بهبود شرایط عرضه و افزایش تقاضا در ماه اوت نسبت به سال گذشته ۹درصد افزایش یافت و به رکورد ۹۲۳هزار و ۱۸۰ دستگاه رسید.

به گزارش نصر، این خودروساز ژاپنی اعلام کرد تولید جهانی ۴درصد افزایش یافت و به رکورد ۹۲۴هزار و ۵۰۹ دستگاه رسید. فروش خودروهای برند تویوتا و لکسوس در اروپا، بیشتر در ایتالیا، اسپانیا و انگلیس بیش از ۳درصد رشد داشته است اما فروش در آسیا که این شرکت و دیگر خودروسازان مطرح مانند فولکس ‌واگن با خودروسازان برقی از جمله بی‌وای‌دی رقابت می‌کنند، ۴درصد کاهش یافت. فروش تویوتا در چین نیز کاهش شش‌درصدی را تجربه کرد.
همچنین فروش تویوتا در ژاپن نسبت به سال گذشته در ماه اوت ۴۵درصد و در کره جنوبی ۶۳درصد رشد داشته است. بر اساس گزارش منتشره، پرفروش‌ترین خودروساز جهان به تامین‌‌کنندگان گفته که قصد دارد ۱۵۰هزار خودروی الکتریکی در سال جاری، ۱۹۰هزار دستگاه در سال ۲۰۲۴ و ۶۰۰هزار دستگاه در سال ۲۰۲۵ تولید کند. طبق گزارش بلومبرگ، تویوتا در ماه اوت ۱۱هزار و ۸۸۰ خودروی برقی فروخت که مجموع آن را در سال جاری به ۶۵هزار و ۴۶۷ رساند. این در حالی است که تویوتا در سال ۲۰۲۲، ۲۴هزار دستگاه خودروی برقی را به فروش رسانده بود. فروش خودروهای برقی تویوتا هنوز با وعده ۵/ ۱میلیون دستگاهی که کوجی ساتو مدیر‌عامل این شرکت قول داده، فاصله زیادی دارد.
انتهای پیام/
رشد فروش تویوتا خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار