خبر/

درگیری مسلحانه بین دو خودرو در تهران/ فوت یک کارگر ناشی از تیراندازی اشتباهی

1402/07/08 - 17:53 - کد خبر: 100457 نسخه چاپی

نصر: رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری عاملان قتل یک کارگر در جریان وقوع یک درگیری مسلحانه در جنوب تهران خبر داد.

به گزارش نصر، سردار علی ولیپور گودرزی در تشریح جزئیات این خبر گفت:‌ روز جمعه یکم اردیبهشت ماه امسال بود که خبری وقوع درگیری مرگبار مسلحانه‌ در میدان ایثارگران محله شهرک ولی‌عصر(عج) به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ گزارش داده شد که در پی آن تیمی از کارآگاهان این اداره راهی محل حادثه شده و تحقیقات ابتدایی خود در این خصوص را آغاز کردند. 
وی با اشاره به حضور ماموران در محل حادثه گفت:  کارآگاهان با حضور در محل حادثه با جسد مرد ۱۸ ساله اهل کشور افغانستان مواجه شدند که هدف شلیک یک گلوله قرار گرفته و به قتل رسیده بود. در بررسی‌های ابتدایی نیز مشخص شد، دوست مقتول شاهد این جنایت هولناک بوده است. بدین ترتیب شاهد جنایت هدف تحقیقات قرار گرفت و به تیم جنایی گفت که  مقتول از دوستانش بود و در یک کارگاه مبل‌سازی کار می‌کرد.
آنها ساعتی قبل از محل کار به خانه بازمی‌گشتند که ناگهان مقتول هدف شلیک گلوله از پنجره یک خودرو ناشناس قرار گرفت و بر روی زمین افتاد. به گفته شاهد فردی از خودروی مورد نظر مشغول تیراندازی به یک ماشین دیگر بود که این حادثه اتفاق افتاد و قصد شلیک به این کارگر را نداشته است. 
رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ ادامه داد:‌ تحقیقات ابتدایی نیز حکایت از آن داشت، سرنشینان دو خودرو که همگی آنها از اراذل و اوباش تهران هستند به دلیل نامشخصی با یکدیگر درگیر شدند و با خودروهای خود تعقیب و گریزی را در خیابان‌های جنوب تهران آغاز کرده بودند که در جریان این اقدام به سمت یکدیگر نیز شلیک کرده بودند. 
ولیپور گودرزی ادامه داد: بررسی‌های بیشتر نشان داد، در جریان این تیراندازی‌ها، کارگر جوان که مشغول پیاده‌روی با دوست خود بوده و در درگیری دخالتی نداشته هدف شلیک گلوله قرار گرفته است. کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پس از پایان تحقیقات میدانی، ماموریت پیدا کردند تا بازبینی دوربین‌های مداربسته و اقدامات اطلاعاتی، هویت عاملان این جنایت را شناسایی کنند.آنها در نخستین گام با تجزیه و تحلیل‌های اطلاعاتی هویت متهم اصلی پرونده و چند شروری را که در این درگیری حضور داشتند، شناسایی کردند که همین سرنخ کافی بود تا متهمان در یک قدمی بازداشت قرار بگیرند.
 وی با اشاره به اقدامات کارآگاهان برای دستگیری عاملان این قتل، گفت: کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پس از دریافت این اطلاعات مهم، با دستور قضائی راهی مخفیگاه‌ متهم اصلی پرونده و افراد حاضر در درگیری شدند و پس از تعقیب و مراقبت چند دقیقه‌ای آنها را طی عملیات‌های جداگانه دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند. این افراد تحت بازجویی‌های اولیه قرار گرفتند و تحقیقات از آنان با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی ادامه دارد.
انتهای پیام/
درگیری مسلحانه بین دو خودرو در تهران/ فوت یک کارگر ناشی از تیراندازی اشتباهی خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار