سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی؛

خبر رد لایحه منطقه آزاد تجاری اردبیل در شورای نگهبان صحت ندارد

1398/10/01 - 15:12 - کد خبر: 10035 نسخه چاپی

نصر: سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: خبری مبنی بر اینکه لایحه ایجاد هشت منطقه آزاد تجاری از سوی شورای نگهبان مغایر قانون تشخیص داده شده است، صحت ندارد.

به گزارش نصر به نقل از تسنیم، صدیف بدری در گفت‌و گو با خبرنگار اظهار داشت: خبری در شبکه های اجتماعی و رادیو منتشر شده که این لایحه مغایر اصل 74  قانون اساسی است و این در حالی است که این ایرادات مربوط به گذشته است.
وی با بیان اینکه در گذشته این ایراد مطرح شده بود و دلیل آن الصاق درخواست مناطق ویژه به لایحه مناطق آزاد بود، گفت:  در جلسه اختصاصی  مقرر شد این دو بخش از هم مجزا شود تا در دو قسمت طرح و لایحه به صورت مجزا بررسی شود.
وی اظهار کرد: نامه شورای نگهبان در 9 آذر ماه به مجلس ارسال شده است و خبر منتشر شده اخبار قبلی است که به شکل نادرستی بازنشر شده است.
بدری با بیان اینکه شورای نگهبان چهارشنبه ها جلسه دارد و فعلا جلسه‌ای در این خصوص برگزار نکرده است، گفت: ایجاد مناطق آزاد قویا از سوی نمایندگان دنبال می‌شود.
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی افزود: ایراداتی در خصوص فعالیت مناطق آزاد مطرح است از جمله اینکه مناطق آزاد از ماهیت خود دور شده و به جای صادرات به افزایش واردات کمک کرده است.
وی با تاکید به ضرورت نگاه عدالت محور در بین استان‌ها، اظهار کرد: ما معتقدیم منطقه آزاد یا سهم تمامی استان‌ها است و یا نباید تبعیضی در راه‌اندازی آن وجود داشته باشد.
انتهای پیام/
خبر رد لایحه منطقه آزاد تجاری اردبیل در شورای نگهبان صحت ندارد خبرگزاری تسنیم

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار