در حاشیه جلسه هیأت دولت؛

وزیر کشور: آمار منتشره از تعداد اتباع افغانستانی در ایران نادرست است

1402/07/05 - 12:21 - کد خبر: 100292 نسخه چاپی

نصر: وزیر کشور با بیان اینکه اتباع افغانستانی حاضر در ایران به صورت غیررسمی پنج میلیون نفر هستند، گفت: در رسانه‌ها آماری از حضور مهاجران افغانستانی منتشر می‌شود که منبع درستی ندارد.

به گزارش نصر، احمد وحیدی صبح امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیأت دولت، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: وضعیت مهاجرین و اتباع خارجی به موضوع مهمی تبدیل شده است که در دستور همه دستگاه‌ها از جمله وزارت کشور قرار دارد.
وزیر کشور با اشاره به برنامه‌های وزارت کشور برای ساماندهی اتباع خارجی و مهاجران اضافه کرد: بر اساس برنامه طراحی شده نسبت به ساماندهی اتباع خارجی اقدام خواهد شد و در دستور کار است.
وی یادآورشد: اتباع غیر قانونی باید به کشور خود بازگردانده شوند و کسانی که مجوز حضور دارند، ساماندهی شوند. 
وحیدی اعلام کرد: آنچه که ما می توانیم به صورت غیررسمی از اتباع افغانستانی حاضر در ایران اعلام کنیم، حدود پنج میلیون نفر و به طور رسمی کمتر است.

تکذیب ادعای هدف قرار گرفتن زیرساخت‌های موشکی در خرم‌آباد
وی همچنین درباره لرزشی که سه‌شنبه شب در خرم آباد لرستان احساس شد، ادعای مورد هدف قرار گرفتن زیر ساخت‌های موشکی را تکذیب کرد و اظهار داشت: آنچه که مطرح است همان تکانه و لرزش بوده است. مطلبی که همان شب منتشر شد، اطلاعات نادرستی بود و منبع رسمی نداشت.
وزیر کشور یادآورشد: بنا بر اعلام مراجع رسمی، به دلیل عمق زیاد این زلزله، دستگاه‌های لرزه‌نگار به درستی نتوانستند آن را تشخیص بدهند و صدایی که ادعا می‌شود شنیده شده، خبرسازی بود.
وحیدی با اشاره به قرارداد ایران و عراق، بیان داشت: عراقی‌ها اعلام کردند که طبق قرارداد عمل می‌کنند. یک تیم بازرسی هم از ایران رفته است که نتایج آن به عراق ارائه و در صورت لزوم به رسانه‌ها اعلام می‌شود.
وی همچنین درباره برنامه گروه‌های تروریستی در مراسم جاماندگان اربعین گفت: تیم‌های تروریستی مناطق مختلفی از جمله مراکز مذهبی را در دستور کار داشتند.
انتهای پیام/
وزیر کشور: آمار منتشره از تعداد اتباع افغانستانی در ایران نادرست است خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار