وزیر بهداشت عنوان کرد:

بهداشت محیط موثر در جلوگیری از تحمیل هزینه‌های ناشی از بار بیماری‌ها

1402/07/04 - 12:49 - کد خبر: 100224 نسخه چاپی

نصر: وزیر بهداشت در پیامی به مناسبت روز جهانی بهداشت محیط، تمرکز بر اقدامات بهداشت محیط را عاملی موثر بر جلوگیری از تحمیل هزینه‌های سنگین ناشی از بار بیماری‌های محیطی بر نظام سلامت، عنوان کرد.

به گزارش نصر، در متن پیام بهرام عین‌اللهی آمده است:« چهار مهرماه روز جهانی بهداشت محیط با عنوان"آمادگی برای محافظت از سلامت مردم در هر مکان و هر روز" نامگذاری شده است. شعار امسال نشان دهنده اهمیت و تاثیر رشته مهندسی بهداشت محیط در سلامت و بهداشت عمومی است. جهان امروز با مشکلات متعددی از جمله تغییرات اقلیم، کمبود آب سالم، تولید پسماند به خصوص ضایعات پلاستیکی و تأمین غذای سالم روبروست.
تمرکز بر اقدامات بهداشت محیطی می‌تواند علاوه بر تأمین سلامت به عنوان یک حق عمومی، از تحمیل هزینه‌های گزاف و سنگین ناشی از بار بیماری‌های محیطی بر نظام سلامت جلوگیری کند.
امید است با همت والا و خردمندانه جامعه سلامت، دیگر دستگاه‌ها، کنشگران و صاحبنظران عرصه سلامت شاهد رشد شاخص‌های پراهمیت بهداشت محیط باشیم و با تمرکز بر تقویت همکاری‌های بین بخشی برای ارتقای سلامت عمومی، برنامه‌های مدون و پیش بینی شده در حوزه سلامت بهداشت محیط را به طور حداکثری تحقق بخشیم.»
انتهای پیام/
بهداشت محیط موثر در جلوگیری از تحمیل هزینه‌های ناشی از بار بیماری‌ها ایلنا - خبرگزاری کار ایران

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار