رئیس کنگره آذربایجان عنوان کرد:

تپش، نبض علمی دندانپزشکی کشور در تبریز

1402/07/04 - 11:07 - کد خبر: 100206 نسخه چاپی

نصر: رئیس کنگره آذربایجان گفت: اولین کنگره دندانپزشکی بین المللی شمالغرب کشور با عنوان کنگره اذربایجان به میزبانی جامعه دندانپزشکی ایران شعبه آذربایجان شرقی در تبریز، کلانشهری که به عنوان قطب دندانپزشکی شمالغرب کشور شناخته می شود، ۱۲ لغات ۱۴ مهر ماه برگزار می شود.

به گزارش نصر، امین موسوی در نشست خبری اولین کنگره آذربایجان با بیان اینکه اولین کنگره دندانپزشکی بین المللی شمالغرب کشور با عنوان کنگره اذربایجان به میزبانی جامعه دندانپزشکی ایران شعبه آذربایجان شرقی در تبریز، کلانشهری که به عنوان قطب دندادپزشکی شمالغرب کشور شناخته می شود، برگزار خواهد شد، گفت: ویژگی خاص و وجه تمایز این کنگره علمی، بین المللی بودن آن است.
وی با اشاره به اینکه کنگره های منطقه ای مختلفی در شهرهای ایران داشتیم اما تفاوت این کنگره منطقه ای بین المللی آن است، افزود: کنگره دندانپزشکی آذربایجان در تاریخ ۱۲-۱۳-۱۴ مهرماه به میزبانی تبریز و همت دانشگاه سراسری تبریز و جامعه دندانپزشکی ایران برگزار می شود.
 

 رئیس کنگره آذربایجان و رئیس جامعه دندانپزشکی ایران شعبه آذربایجان شرقی با بیان اینکه بیش از دو هزار نفر از دندان پزشکان کشور در این کنگره حضور خواهند داشت و خوشبختانه مورد استقبال تمام فعالان این حوزه قرار گرفته است و ظرفیت ثبت نام تکمیل شده است، ادامه داد: نبض علمی دندانپزشکی کشور در تبریز خواهد تپید و سخنرانان خارجی از ترکیه، عراق و کویت حضور خواهند داشت و با همکاری انجمن دندادپزشکی ترکیه همایش فوق العاده خواهیم داشت.
وی با اشاره به اینکه ارتباطات علمی هرچه گسترده تر شود ارتباط بین ملت ها تمدن ها قوی می شود، افزود: این پروژه ملی و بین المللی است و با فراهم کردن فضای نمایشگاهی برای شرکت های تولید کننده دستگاه های دندان پزشکی در ۱۵۰۰ متر مربع  فرصت را برای حضور برندهای منطقه و کشور ایجاد کردیم.
موسوی اضافه کرد: نگاه علمی، ملی و هویتی به کنگره آذربایجان داریم و تبریز پتانسیل تبدیل شدن به هاب دندانپزشکی منطقه را دارد‌.
در ادامه این نشست علی حافظ قرآن دبیر علمی کنگره با اشاره به حضور اساتید برجسته در همایش ، گفت: ۴۶ سخنران در ۶۵ پنل علمی و ۱۸ کارگاه عملی و ۵ سخنران در رشته های پروتز از عراق، پاتولوژی از کویت، جراح فک و صورت از ترکیه حضور خواهد داشت.
این گزارش می افزاید، مهدی پاکدل دبیر اجرایی کنگره بین المللی آذربایجان با بیان اینکه بری این همایش از دو سال پیش برنامه ریزی کردیم، گفت: هسته اصلی برگزاری انجمن دندانپزشکی استان با همکاری انجمن های عراق ، انجمن جراحان فک و صورت ترکیه تین پروژه را پیش می برد و در فضای نمایشگاهی برای ۶۳ شرکت های مطرح داندانپزشکی ایران فرصت تبادل ایجاد شده است.
وی اضافه کرد: این کنگره بازویی برای توسعه دیپلماسی علمی، فرهنگ اذربایجان و معرفی ظرفیت های علمی و گردشگری کلانشهر تبریز، تبادل افکار مسائل بهداشتی، تولید منبع کارشناسی و مطالعات برای اجرا در سطح جامعه و دریچه امیدواری برای پی بردن به پتانسیل های منطقه است.
انتهای پیام/
تپش، نبض علمی دندانپزشکی کشور در تبریز گلناز پورنامی

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار