وزیر بهداشت عنوان کرد:

ایران دارای قوی‌ ترین نظام سلامت در منطقه است

1402/07/02 - 14:47 - کد خبر: 100120 نسخه چاپی

نصر: وزیر بهداشت، با اشاره به کارآمدی حوزه سلامت کشورمان گفت: جمهوری اسلامی ایران دارای قوی‌ترین و موفق ترین نظام سلامت در منطقه است.

به گزارش نصر، بهرام عین اللهی، ضمن گرامیداشت یاد شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و شهدای سلامت، اظهار داشت: امروزه تبلیغات دشمن در فضای مجازی، نسل جوان و دانش آموزان عزیز را هدف قرار داده است و تحریف واقعیت‌ها، موضوعی است که باید نسبت به آن بینش و آگاهی پیدا کنیم.
وی خطاب به دانش آموزان افزود: جوانان باید آگاه باشند و از وقایع و رویدادهای روز جهان مطلع شوند تا بتوانند درست را از نادرست تشخیص دهند.
وزیر بهداشت گفت: کشور در مسیر پیشرفت و توسعه قرار دارد و به رغم تحریم‌های ظالمانه، امروزه بسیاری از نیازمندی هایمان را در داخل کشور تأمین می‌کنیم.
وی افزود: امروزه بیماران ما برای درمان به خارج از کشور سفر نمی‌کنند، بلکه بیماران خارجی برای درمان به کشور ما سفر و از امکانات درمانی ایران استفاده می‌کنند.
عین اللهی با بیان اینکه دانش آموزان امیدهای آینده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند، تصریح کرد: باید زمان شناس باشیم و در هر برهه‌ای از زمان، اقدام شایسته و تصمیم متناسب با همان برهه را اتخاذ کنیم.
وزیر بهداشت با بیان اینکه والدین در افزایش آگاهی فرزندانشان نقش مؤثری دارند، گفت: دانش آموزان باید هوشیار باشند و فریب فضای مجازی را نخورند؛ چراکه در این فضا بعضاً محتوای کاذب منتشر می‌شود.
وی گفت: امروز جمهوری اسلامی مانند کوه استوار ایستاده است و ثبات قدم و کوشش دانش آموزان بر اقتدار آن می‌افزاید.
عین اللهی با اشاره به کارآمدی حوزه سلامت کشورمان، گفت: جمهوری اسلامی ایران دارای قوی‌ترین و موفق ترین نظام سلامت در منطقه است و در طول سال‌های بعد از انقلاب اسلامی، بسیاری از شاخص‌های بهداشت و سلامت کشور ارتقایی چشمگیر یافته است.
وزیر بهداشت افزود: امروزه ۹۹ درصد داروهای مورد نیاز کشورمان در داخل تولید می‌شود و دانش بنیان‌ها ۴۰ درصد تجهیزات پیشرفته پزشکی را تولید می‌کنند.
وی، "سلامت" را موضوعی فرا بخشی توصیف کرد و افزود: تمامی دستگاه‌ها در تأمین سلامتی جسمی و روحی انسان‌ها موثرند؛ چراکه اولین رکن سلامتی، آموزش و آگاهی صحیح است.
عین اللهی خطاب به دانش آموزان، ضمن تاکید بر پرداختن به معنویات و انجام فرایض الهی توأم با کسب دانش و معرفت، گفت: حفظ سلامتی و خودمراقبتی اهمیت زیادی دارد و نسل جوان باید سواد سلامت خود را افزایش دهد. زیرا عقل سالم در بدن سالم است و ورزش از مهمترین الزامات دست یافتن به سلامت است.
انتهای پیام/
ایران دارای قوی‌ ترین نظام سلامت در منطقه است خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار