مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش‌وپرورش خبر داد:

بسته رایگان خدمات دندانپزشکی برای دانش‌آموزان ابتدایی‌

1402/07/01 - 16:05 - کد خبر: 100095 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش‌وپرورش گفت: دانش‌آموزان ابتدایی کشور در مناطق روستایی، عشایری و شهری با جمعیت زیر ۲۰ هزار نفر، خدمات دندانپزشکی را با استفاده از بسته وزارت بهداشت ‌به‌صورت رایگان دریافت خواهند کرد.

به گزارش نصر، اعظم گودرزی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در پردیس، با اشاره به اقدامات حوزه سلامت برای دانش‌آموزان در سال تحصیلی جدید اظهار داشت: با توجه به تفاهم‌نامه‌ای که با وزارت بهداشت و درمان منعقد شده دانش‌آموزان ابتدایی کشور در مناطق روستایی، عشایری و شهری با جمعیت زیر 20 هزار نفر خدمات دندانپزشکی را با استفاده از بسته وزارت بهداشت و درمان به‌صورت رایگان دریافت خواهند کرد.
وی افزود: سایر دانش‌آموزان در شهرهای بالای 20 هزار نفر جمعیت در مراکز خدمات جامع سلامت زیرپوشش وزارت بهداشت و درمان با تعرفه دولتی از خدمات دندانپزشکی بهره‌مند می‌شوند.
مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش‌وپرورش تصریح کرد: در حال حاضر دو میلیون و 200 هزار سفیر سلامت در سطح کشور فعالیت می‌کنند و با توجه به کمبود مربیان و مراقبین بهداشت با ابلاغ یک‌هفته‌ای به‌تمامی مدارس از ظرفیت‌های تمام دانش آموزان به‌عنوان سفیران سلامت به شکل دوره‌ای استفاده می‌کنیم.
گودرزی تصریح کرد: سفیران سلامت عنوان بازوان توانمند حوزه سلامت دانش‌آموزی تمامی موارد و مطالب بهداشتی را از مربی بهداشت و یا از مجری طرح که رابط سلامت مدرسه است دریافت کرده و موارد سلامت‌محور رو به گروه همسال خود منتقل می‌کند.
وی یادآور شد: سفیران سلامت دارای کتاب و منبع موثق در دوره‌های ابتدایی، متوسطه اول و دوم هستند و بر مبنای سرفصل‌های کتب آموزش‌های لازم را دریافت کرده و به دانش آموزان همسال خود منتقل می‌کنند.
مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش‌وپرورش در پایان خاطرنشان کرد: با وجود 6 هزار مراقب سلامت در مدارس با کمبود نیرو در حوزه سلامت مواجه هستیم و با به‌کارگیری سفیران سلامت آموزش‌دیده در حوزه سلامت جای خالی مربیان بهداشت را پر خواهیم کرد.
انتهای پیام/
بسته رایگان خدمات دندانپزشکی برای دانش‌آموزان ابتدایی‌ خبرگزاری تسنیم

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار