مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌شرقی مطرح کرد؛

توجه به تغییرات اقلیمی در آینده پژوهی و سیاست‌های كلان استان

1402/07/01 - 15:42 - کد خبر: 100094 نسخه چاپی

نصر: واقف بهروزی، نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌شرقی، در دیدار با حبیب عبدلی مدیرکل هواشناسی استان، این مجموعه را جزو دستگاه‌هایی دانست که نیازمند توجه بیشتری است.

به گزارش نصر، واقف بهروزی نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان در دیدار با عبدلی، مدیرکل هواشناسی آذربایجان‌شرقی، با اشاره به اهمیت هواشناسی اظهار داشت: هرچه قدر در حوزه هواشناسی و شناخت تغییرات جوی و اقلیمی پیشرفته تر باشیم، طبیعتا تاثیرگذاری مثبت در سایر بخش‌ها نیز اتفاق خواهد افتاد.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان تاکید کرد: اثرگذاری هواشناسی، در سیاست‌گذاری کلان استانی با استفاده از گزارشات تخصصی در خصوص تغییرات اقلیمی می‌تواند به نحو مطلوب انجام شود، در بارورسازی ابرها و موضوعات سرمایه‌گذاری، می‌توان از ظرفیت‌های این مجموعه ، استفاده کرد.
نماینده وزیر اقتصاد در آذربایجان‌شرقی یادآور شد: اداره کل هواشناسی استان، آنچنان که به طور باید و شاید، نتوانسته اهمیت داده‌های خود را تثبیت کند، بنابراین لازم است اطلاع‌رسانی‌های موثر و مهمی در این زمینه انجام بپذیرد.
بهروزی با اشاره به ارتباط سرمایه‌گذاری و تغییرات اقلیمی تصریح کرد:  به عنوان متولی سرمایه‌گذاری در استان، مکلف هستیم تغییرات اقلیمی را در نظر بگیریم تا در آینده از بروز مشکلات در حوزه سرمایه‌گذاری جلوگیری شود، تغییرات اقلیمی باید در آینده پژوهی و سیاست‌های بالادستی استان لحاظ شود.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان یادآور شد: هواشناسی جزو سازمان‌های تجهیزات محور است، بنابراین نیاز است تجهیزات و طرح‌های خود را بروزرسانی کند، از همین رو استفاده از فرصت‌های مولدسازی، می‌تواند در تجهیز و پویا نگه داشتن این مجموعه  نقش موثری را ایفا کند.
لازم به ذکر است در این دیدار، حبیب عبدلی، مدیرکل هواشناسی استان، گزارشی از اقدامات و وظایف این اداره کل را ارایه کرد.
انتهای پیام/
توجه به تغییرات اقلیمی در آینده پژوهی و سیاست‌های كلان استان نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار