وزیر بهداشت در پیامی به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس مطرح کرد؛

تشبیه مجاهدت جامعه سلامت در دوران کرونا به هشت سال دفاع مقدس

1402/07/01 - 15:16 - کد خبر: 100090 نسخه چاپی

نصر: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تأسی به درس‌ها و اتکا به روحیه جهادی و سرمایه جهادگران سلامت در دوران دفاع مقدس موجب شد تا در دوران همه‌گیری کرونا، مدافعان سلامت با روحیه اخلاص و دلدادگی حاصل از فرهنگ ایثار و شهادت، تن به آتش بلا بسپارند و با حفاظت از هم‌میهنان خود در برابر هجوم این ویروس، حماسه‌هایی به زیبایی دوران دفاع مقدس بیافرینند.

به گزارش نصر، بهرام عین اللهی روز شنبه در پیامی به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: دفاع مقدس، درخشان‌ترین واژه در قاموس حماسه‌های عزت‌آفرین ملت بزرگ ایران اسلامی است که خاطرات دلاوری‌های آن در تاریخ شکوهمند این دیار به یادگار خواهد ماند. زیباترین فصل این تاریخ پر افتخار، سازندگان این حماسه عظیم هستند؛ پاکبازانی که با صلابت اراده و نور ایمان، راهیان راه مقدس دفاع از آرمان‌های ملت خداجوی ایران شدند و عزت، بالندگی و در نوردیدن قله‌های بلند پیشرفت و سربلندی در عرصه های جهانی را به این ملت بزرگ هدیه دادند.
وی ادامه داد: این چنین است که قدرت، صلابت و شکوه امروز ایران اسلامی در عرصه‌های گوناگون از جمله در عرصه سلامت، مرهون مجاهدت‌ها و جانفشانی‌های فرزندان پاک این سرزمین از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون و رهبری حکیمانه و خردمندانه بنیانگذار جمهوری اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای است.
عین اللهی افزود: جامعه سلامت کشور افتخار دارد که در هشت سال حماسه پایداری و مقاومت با برپایی بیمارستان‌های صحرایی و هزاران پست امداد و اورژانس در محورهای عملیاتی همچنین اعزام رزمندگان خود، همپای دلاورمردان عرصه نبرد، از خط مقدم تا بیمارستان ها، التیام بخش آلام و جراحات مجاهدان فی سبیل الله باشد و در این راه مقدس، هزاران شهید عالیمقام را به پیشگاه الهی و به ملت ایران تقدیم کند.
وزیر بهداشت اضافه کرد: گرامیداشت سالگرد دفاع مقدس فرصتی برای انتقال معارف دفاع مقدس و مفاهیم بهداری رزمی به نسل جدید جامعه سلامت است تا دستاوردهای سال‌های خون و حماسه را که با مفهوم والای ایثار پیوند خورده است، دریابند و از این فرهنگ ناب و درخشان آگاه شوند؛ زیرا درس‌ها و پیام‌های دفاع ‌مقدس، الگویی درخشان برای پاسخگویی به نیازهای امروز جامعه در عرصه‌های گوناگون از جمله جهاد سلامت است.
وی یادآور شد: تأسی به همین درس‌ها و اتکا به همین روحیه جهادی و سرمایه عظیم جهادگران سلامت بود که موجب شد تا در دوران همه‌گیری کرونا، مدافعان سلامت با روحیه اخلاص و دلدادگی حاصل از فرهنگ ایثار و شهادت، تن به آتش بلا بسپارند و با حفاظت از هم‌میهنان خود در برابر هجوم این ویروس منحوس، حماسه‌هایی به زیبایی ایام دفاع مقدس بیافرینند.
عین اللهی اظهار داشت: ملت ایران خاطره پاک فرماندهان و رزمندگان خداجو و اسوه‌های ایثار و مجاهدت خود از شهدای دفاع مقدس تا شهدای مدافع حرم و مدافع سلامت را که درسنامه‌ای از فداکاری و عمل به مسئولیت الهی است، همواره زنده نگاه خواهد داشت و راهشان را تا ابد با گام‌های استوار خواهد پیمود.
وزیر بهداشت گفت: با درود به روح بلند همه شهدای گرانقدر کشور از انقلاب و دفاع مقدس تا مدافعان حرم و حریم سلامت مردم، هفته دفاع مقدس را به یکایک رزمندگان بازمانده از آن ایام نورانی، جانبازان بزرگوار و آزادگان سرافراز، خانواده‌های معزز شهدا، ایثارگران، نیروهای مسلح و همه آنان که دل در گرو اعتلای ایران قوی دارند تبریک عرض کرده، مزید عزت و توفیق ملت عزیز ایران اسلامی را از خداوند بزرگ مسألت دارم.
انتهای پیام/
تشبیه مجاهدت جامعه سلامت در دوران کرونا به هشت سال دفاع مقدس خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار