استاندار آذربایجان شرقی؛

آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در آذربایجان شرقی مبتنی بر نیازها ارائه می‌ شود

1402/06/31 - 13:20 - کد خبر: 100025 نسخه چاپی

نصر: استاندار آذربایجان شرقی از ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای مبتنی بر نیازها در استان خبر داد.

به گزارش نصر، عابدین خرّم عصر پنجشنبه، ۳۰ شهریورماه در هفتمین همایش مدیران ستادی و استانی آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با اشاره به شرایط استان در روزهای نخست دوران تصدی گری سمت استانداری، اظهار کرد: وقتی به هر گوشه و کناری در استان می‌رسیدیم، پروژه‌های متعدد ناقص و به جا مانده از دولت قبلی را می‌دیدیم و مردم به شدت از این موقعیت گلایه داشتند. 
به گزارش ایسنا، خرم با اشاره به افتتاح بزرگترین مرکز سنجش صلاحیت‌های حرفه‌ای کشور در تبریز، افزود: وقتی امروز می‌بینیم که نوجوانان، دانش آموزان، دانشجویان و دانش آموختگان این شهر در این مرکز جمع شده‌اند و مهارت می‌آموزند، خداوند را شاکر هستیم که توفیق داد تا این پروژه به جا مانده از دولت‌های قبلی با تامین اعتبار در دولت سیزدهم به اتمام برسد.
خرّم با اشاره به این‌که حدود ۹۰ درصد از اقتصاد استان در دست بخش خصوصی است، گفت: کارهای بزرگی در بخش خصوصی استان در حال انجام است و یکی از نیازهای اساسی آن‌ها که همواره به ما مراجعه می‌کنند، نیروی آموزش دیده و ماهر است که در استان کم است.
وی با اشاره به گسترش حیطه فعالیت‌های آموزش فنی و حرفه‌ای به سراسر استان، اظهار کرد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای مبتنی بر نیازها در نقاط مختلف استان و در هر روستایی که لازم بوده و هر منطقه محروم حاشیه نشین ارائه می‌شود و این نهاد، ماموریت محور عمل می‌کند.
وی افزود: مجموعه آموزش فنی و حرفه‌ای با افتتاح این مرکز سنجش صلاحیت حرفه‌ای که متناسب با بازارکار است، به عنوان یک سازمان آینده نگر و آینده پژوه، چرخه اشتغال را تکمیل کرده و بهره وری نیروی انسانی را میسر می‌سازد.
انتهای پیام
آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در آذربایجان شرقی مبتنی بر نیازها ارائه می‌ شود خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار