شهردار تبریز در سودای تغییر چهره منطقه صنعتی غرب تبریز/

" آتا سنتر" پروژه ای با 7 هزار اشتغال جدید / آماده تغییر کاربری سایر واحدهای صنعتی هم هستیم!

1401/09/02 - 09:09 - کد خبر: 81217
نشست خبری یعقوب هوشیار

نصر: یعقوب هوشیار شهردار تبریز در نشست خبری روز گذشته خود با خبرنگاران بار دیگر از طرحی دفاع کرد که سال ها قبل به دلایل مختلف مسکوت مانده بود.

به گزارش نصر، طرح مجموعه تجاری تفریحی آتاسنتر تبریز واقع در محل کارخانه سابق بنیان دیزل تبریز از برندهای موتور صنعت خودروسازی ایران که هم اکنون به یک میدان فوتبال تبدیل شده است.
صادق نجفی شهردار اسبق تبریز از جمله نفراتی بود که رویای تغییر چهره صنعتی و تولیدی غرب تبریز را در سر می پروراند ولی عمر مدیریتی اش اجازه نداد که این موضوع را عملیاتی کند و هم اکنون یعقوب هوشیار در نخستین سال فعالیت اش تلاش دارد این امر غیر کارشناسی شده را عملیاتی کند.
غرب تبریز یکی از قطب های صنعتی ایران به شمار می رود و واحدهای صنعتی مستقر در آنجا با یک مطالعه و کار کارشناسی در اواخر دهه 40 و اوایل دهه 50 احداث و وارد چرخه تولید و اشتغال کشور شده اند.
با وجود گذشته سالیان طولانی از احداث این واحدها ولی همچنان سهم آنها در تولید و اشتغال کشور کم نظیر است. اما افزایش ارزش اراضی با تبدیل کاربری تولیدی به تجاری برخی از مالکان این مجموعه ها را تحریک می کند تا با تعطیلی صنعت و تولید به سمت تجارت و احداث مجتمع های تجاری بروند.

 
شهردار تبریز در این نشست خبری با اشاره به لایحه شهرداری که اخیرا در شورای شهر تبریز نیز تصویب شد پیرامون تهاتر عوارض شهرداری مجموعه آتاسنتر با مالک این مجموعه اشاره کرد و از آمادگی شهرداری برای تغییر کاربری سایر واحدهای صنعتی مستقر در این بخش خبر داد البته شهردار تبریز تاکید کرد که شرط تغییر کاربری احداث واحد جدید و جلوگیری از تعطیلی واحدهای صنعتی است این درحالی است که بنیان دیزل سال هاست که تعطیل شده و خبری از روزهای اوج این برند معتبر در حوزه خودروسازی نیست.
حال باید دید عمر مدیریتی یعقوب هوشیار برای تحقق این آرزوی دیرینه شهرداری تبریز محقق می شود و می توان چهره صنعتی و تولیدی غرب تبریز با مجتمع های تجاری و پاساژهای رنگارنگ تغییر داد!
انتهای پیام/

پژوهشیار