احضار کاردار استرالیا به وزارت خارجه ایران

1402/06/23 - 22:54 - کد خبر: 99688
ایران و استرالیا

نصر: وزارت خارجه ایران اعلام کرد: در پی اظهارات مداخله جویانه وزیر خارجه استرالیا به بهانه حمایت از مردم ایران و موضوع حقوق بشر، کاردار سفارت استرالیا در غیاب سفیر این کشور به وزارت امور خارجه احضار شد.

به گزارش نصر، وزارت خارجه ایران اعلام کرد: کاردار سفارت استرالیا به وزارت امور خارجه احضار شد به گزارش خبرگزاری خبرگزاری صدا و سیما، در پی اظهارات مداخله جویانه وزیر خارجه استرالیا به بهانه حمایت از مردم ایران و موضوع حقوق بشر و نیز اعلام دور دیگری از تحریم این کشور علیه تعدادی از مسئولان و شهروندان ایرانی، عصر چهارشنبه ۲۲ شهریور کاردار سفارت استرالیا در غیاب سفیر این کشور، توسط رئیس اداره چهارم آسیا و اقیانوسیه به وزارت امور خارجه احضار شد و مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران به سخنان مداخله گرانه وزیر خارجه استرالیا و نیز تحریم‌های یادشده، به وی ابلاغ گردید.
کاردار در پاسخ گفت: سیاست اصولی دولت وی همکاری با جمهوری اسلامی ایران است و موضوع را در اسرع وقت به کانبرا منتقل خواهد کرد.
خبرگزاری صداوسیما با انتشار این خبر اضافه کرد: شایان ذکر است استرالیا به استناد گزارش نهاد‌های بین‌المللی حقوق بشری، پرونده غیرقابل قبولی در زمینه حقوق بشر دارد.
رفتار غیرانسانی نسبت به پناهجویان و جلوگیری از سفر بازرسان بین المللی برای بررسی شکنجه‌های احتمالی در بازداشتگاه‌های پناهجویان، از جمله موارد نقض نظام‌مند حقوق بشر توسط استرالیا می‌باشد.
انتهای پیام/

پژوهشیار