سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خداآفرین خبر داد:

پایش آنفلوآنزای حاد پرندگان در حاشیه رودخانه ارس

1402/06/21 - 18:57 - کد خبر: 99599
رودخانه ارس

نصر: سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خداآفرین، از پایش آنفلوآنزای حاد پرندگان در حاشیه رود ارس و تالاب‌های اقماری این رودخانه خبر داد.

به گزارش نصر، محمد فرج‌زاده با اعلام این خبر گفت: پایش آنفلوآنزای حاد پرندگان در حاشیه رود ارس و تالاب‌های اقماری رودخانه با حضور کارشناسان و روسای ادارات حفاظت محیط زیست و دامپزشکی شهرستان خداآفرین انجام شد.
وی افزود: بیماری آنفلوانزای پرندگان با توجه به اینکه قابل انتقال به انسان بوده و سرعت همه‌گیری بالایی دارد می‌بایست جهت پیشگیری مواردی همچون عدم تماس با پرنده وحشی تلف شده، عدم استفاده از گوشت پرندگان وحشی، خودداری از شکار و نگهداری پرندگان وحشی و مهاجر رعایت گردد.
فرج‌زاده ادامه داد : هرچند سگ‌ها و گربه‌ها در مقابل ویروس مقاومت بالایی نشان می‌دهند ولی می‌توانند با خوردن گوشت آلوده منتشر کننده ویروس باشند.
به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل حفاظت از محیط زیست آذربایجان‌شرقی، وی از اهالی بومی منطقه درخواست کرد ضمن رعایت موارد گفته شده در صورت مشاهده تلفات پرندگان وحشی مراتب را سریعا از طریق شماره تلفن ۱۵۴۰ به اداره حفاظت محیط زیست یا دامپزشکی گزارش دهند.
انتهای پیام/

پژوهشیار