با حضور وزیر صمت و استاندار آذربایجان شرقی؛

عملیات اجرایی کارخانجات ذوب و پالایش مجتمع مس سونگون آغاز شد

1398/09/30 - 15:27 - کد خبر: 9934
مس سونگون

نصر: عملیات اجرایی کارخانجات ذوب و پالایش مجتمع مس سونگون با حضور وزیر صنعت معدن و تجارت و استاندار آذربایجان شرقی در شهرستان ورزقان آغاز شد.

به گزارش نصر ،در این مراسم، عملیات اجرایی فاز سه تغلیظ، کارخانجات ذوب، پالایشگاه و اسیدسولفوریک با ظرفیت تولید 100 هزار تن مس کاتدی آغاز شد که با بهره‌برداری از آن امکان تکمیل چرخه تولید در مجتمع مس سونگون فراهم می‌شود.
این طرح امکان اشتغال‌زایی برای 500 نفر به طور مستقیم و 2000 نفر به طور غیرمستقیم را فراهم کرده و با بهره‌برداری از آن، تا پایان سال جاری ظرفیت کارخانجات ذوب مس کشور به 400 هزار تن می‌رسد.
همچنین با بهره‌برداری از کارخانه ذوب مس سونگون در آینده، ظرفیت ذوب در شرکت مس به 500 هزار تن مس آندی حاصل از فرایند پیرومتالورژی خواهد رسید.
امروز عملیات اجرایی کارخانه فلوتاسیون سرباره مس سونگون با ظرفیت ورودی 900 تن سرباره در روز و با هدف افزایش بهره‌وری و بازیابی مس موجود در سرباره‌های ایجادشده در مراحل ذوب نیز آغاز شد.
با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین ساختمان اداری مرکزی مجتمع مس سونگون در زیربنای 10 هزار مترمربع جهت تجمیع خدمات اداری و مالی این مجتمع صنعتی به بهره‌برداری رسید.

انتهای پیام/

پژوهشیار