در دیدار وزیر خارجه بورکینافاسو؛

رئیسی: دستاوردهایمان را به آفریقا صادر می‌ کنیم

1402/06/13 - 16:27 - کد خبر: 99234
دیدار سران

نصر: رئیس‌جمهور فعال شدن کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و بورکینافاسو را در ارتقای سطح روابط و گسترش همکاری‌های دو کشور مؤثر دانست و با اعلام آمادگی جمهوری اسلامی برای انتقال تجارب و دستاوردهای خود به کشورهای آفریقایی گفت: مقاومت آفریقایی‌ها در برابر استعمار نشانه بیداری و هوشیاری آنهاست.

به گزاش نصر، «سید ابراهیم رئیسی» پیش ازظهرامروز (دوشنبه) در دیدار «اولویا روامبا» وزیر خارجه بورکینافاسو با اشاره به روابط خوب ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی با عموم کشورهای آفریقایی از ایستادگی و مقاومت این کشورها در مقابل جریان استعمار و تروریسم تمجید کرد و آن را نشانه بیداری، هوشیاری و تشخیص دقیق نیازهای روز از سوی این کشورها دانست.
رئیس‌جمهور، فعال شدن کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور را در تسهیل و تسریع تبادل ظرفیت‌های متقابل و ارتقای سطح روابط و گسترش همکاری‌ها موثر دانست و آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای انتقال تجارب و دستاوردهای خود به کشورهای دوست به‌خصوص در آفریقا را اعلام کرد.

از مقاومت انقلاب اسلامی در برابر سلطه‌گران الهام می‌گیریم
«اولویا روامبا» وزیر خارجه بورکینافاسو نیز در این دیدار با بیان اینکه کشورهای آفریقایی و از جمله بورکینافاسو از ایستادگی و مقاومت انقلاب اسلامی مقابل استکبار و نظام سلطه الهام می‌گیرند، افزود: مهمترین دستور کار ما فعال کردن محورهای همکاری با ایران خواهد بود.
وی جمهوری اسلامی ایران را دوست و برادر کشورش دانست و گفت که علاقه‌مند به تقویت همکاری‌های متقابل هستیم.
انتهای پیام/

پژوهشیار