خبر/

۵ میلیون نفر جامانده سهام عدالت می‌گیرند

1402/06/07 - 16:00 - کد خبر: 98919
سید احسان خاندوزی

نصر: وزیر اقتصاد با بیان اینکه فهرست افراد مستحق برای دریافت سهام عدالت بروزرسانی شده و روز گذشته نامه جدیدی برای معاون اول جهات طرح در هیئت دولت ارسال کردیم، گفت: در مجموع برای حدود ۴.۵ میلیون تا ۵ میلیون نفر پیش‌بینی ارائه سهام انجام شده است.

به گزارش نصر، سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصاد و دارایی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در پاسخ به سوالی در خصوص سهام عدالت جاماندگان و کمبود احتمالی منابع گفت: منابع برای جاماندگان داریم. دولت به قدری که بخواهد سهام به جاماندگان واگذار کند دارد و در سال گذشته نیز دو بار تلاش کردیم تا مصوبه آن را از هیئت دولت دریافت کنیم. دستگاه‌هایی که مالک آن سهام و صنعت بودند با واگذاری سهام موافقت نکردند. 
وی با بیان اینکه روز گذشته مجدد با بروزرسانی تعداد افرادی که مستحق بودند و باید مشمول عدالت می‌شدند نامه جدیدی را برای آقای مخبر معاون اول رئیس جمهور برای طرح در هیئت دولت ارسال کردیم، گفت: در این پیشنهاد تلاش شد تا سهام‌هایی که احتمالا بدون مشکل باشند و تصور می‌کنیم وزرا با آن موافقت کنند را برای آقای مخبر ارسال کردیم تا در دستور کار هیئت دولت قرار بگیرد.

پیش‌بینی سهام برای پنج میلیون جامانده سهام عدالت
خاندوزی با تاکید براینکه امیدوار هستیم امسال این وعده محقق شود، گفت: سهامی که تا امروز از سوی دولت تامین شده است، افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی، 1.5 میلیون نفری که در دهه 80 از دریافت سهام عدالت جامانده بودند را شامل می‌شود. در مجموع برای حدود 4.5 میلیون تا 5 میلیون نفر، حتی افرادی که در دوره اول ثبت نام سهام عدالت انجام داده بودند، مستحق نیز بودند اما سهام دریافت نکردند، پیش‌بینی سهام انجام شده است.

سهام‌دار شدن جاماندگان در انتظار تصویب هیئت دولت/ امکان تحقق واگذاری سهام تا دو ماه پس از تصویب هیئت دولت
وی در پاسخ به سوالی در خصوص پیش‌بینی زمان سهام‌دار شدن جاماندگان گفت: اعطای سهام به جاماندگان زمان نمی‌برد و در حقیقت مسئله مصوبه هیئت دولت است. در صورتی که وزارتخانه‌های مالک شرکت‌های نفتی یا صنعتی موافقت کنند مراحل مربوط به اعطای سهام یک تا دو ماهه انجام شدنی است. امیدوار هستیم این پیشنهاد به سرنوشت پیشنهاد سال گذشته دچار نشود که با آن مخالفت شد.
انتهای پیام/

پژوهشیار