رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا خبر داد:

توقیف یک هزار و 22 دستگاه خودروی شوتی

1402/05/15 - 09:12 - کد خبر: 97598
خودرو شوتی

نصر: رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا از اجرای ششمین مرحله طرح سراسری مبارزه قاچاق کالا و ارز با اولویت جمع‌آوری و توقیف خودروهای شوتی خبر داد.

به گزارش نصر، سردار حسین رحیمی؛ رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا در گفت‌وگویی با اشاره به اجرای ششمین مرحله طرح سراسری مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اولویت جمع‌آوری و توقیف خودروهای شوتی در کشور اظهار کرد: خودروهای شوتی علاوه بر اینکه در حوزه قاچاق مشکلاتی را برای کشور به همراه دارند در حوزه ترافیکی و شدآمدی نیز مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد می‌کنند و با اقدامات مجرمانه‌شان جان خود و دیگران را به خطر می‌اندازند.
وی گفت: این طرح با محوریت پلیس‌های امنیت اقتصادی سراسر کشور در مبادی ورودی و خروجی، محل‌های دپو، محورهای مواصلاتی و ... به مدت 72 ساعت به مرحله اجرا در آمد.
رحیمی با اشاره به اینکه در این طرح از ظرفیت رده‌های انتظامی و مرزبانی بهره‌گیری و استفاده شد، افزود: در اجرای این طرح در مجموع 828 میلیارد تومان انواع کالای قاچاق ممنوعه، مجاز، مشروط، سوخت، دخانی، گمرکی و... کشف شد.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا با اشاره به توقیف 1022 دستگاه انواع خودروی شوتی، خاطرنشان کرد: در این طرح یک‌هزار و 643 نفر دستگیر و تحویل مرجع قضایی شدند.
سردار رحیمی عنوان کرد: طرح‌های مختلف پلیس امنیت اقتصادی با اقتدار پیگیری و انجام خواهد شد و همانگونه که اعلام کردیم سال سختی را برای قاچاقچیان و آنان که برای مطامع و منافع خود به دنبال برهم زدن امنیت اقتصادی جامعه هستند را رقم خواهیم زد.
انتهای پیام/

پژوهشیار