خبر/

دیدار سفیر نیجریه با رئیس اتاق تبریز

1402/04/14 - 12:04 - کد خبر: 95696
متفرقه

نصر: «الحاجی یاکوبو سانتوراکی سلیمان»؛ سفیر جمهوری فدرال نیجریه با حضور در اتاق بازرگانی تبریز با یونس ژائله؛ رئیس اتاق تبریز دیدار کرد.

به گزارش نصر، یونس ژائله در این دیدار با تاکید بر ظرفیت‌ بالای تجاری آذربایجان‌شرقی، خواستار افزایش مراودات تجاری بین این استان و جمهوری فدرال نیجریه شد. 
وی ادامه داد: تجار ما از گذشته همکاری خوبی با این کشور داشته‌اند و در حال حاضر نیز برخی از محصولات کشور ما از جمله قهوه و کاکائو از طریق نیجریه تامین می شود، اما حجم مراودات تجاری بین نیجریه و آذربایجان‌شرقی با دارا بودن صنایع مادر، موتورسازی، ماشین‌سازی، صنایع غذایی، صنایع شیمیایی و... قطعا می‌تواند بیشتر شود و ما در اتاق تبریز آماده هرگونه همکاری در این زمینه هستیم. 
ژائله، احداث خط کشتیرانی مستقیم از بندرعباس به نیجریه را یکی از زیرساخت‌‌های لازم برای توسعه تجارت با نیجریه دانست.
وی گفت: ایران به‌عنوان دروازه ورود به اوراسیا، گزینه مناسبی برای همکاری تجاری به‌شمار می رود. 

پیشرفت مراحل راه‌اندازی خط مستقیم هوایی از نیجریه به تهران
سفیر جمهوری فدرال نیجریه در دیدار با رئیس اتاق تبریز از پیشرفت مراحل راه‌اندازی خط مستقیم هوایی از نیجریه به تهران خبر داد و ابراز امیدواری کرد: با این اقدام، شاهد افزایش حجم مبادلات تجاری بین دو کشور باشیم. 
«الحاجی یاکوبو سانتوراکی سلیمان» ضمن ابراز خرسندی از حضور در اتاق بازرگانی تبریز گفت: آذربایجان‌شرقی و به‌خصوصی تبریز پتانسیل بالایی برای همکاری تجاری با نیجریه در زمینه‌های متعدد محصولات پزشکی، صنایع دارویی و مصالح ساختمانی دارد و ما نیز در سفارت تلاش خواهیم کرد تا شرایط تجارت بین این استان و نیجریه را تسهیل و فرایندها را تسریع کنیم. 
وی با بیان اینکه ایران، دروازه ورود به اوراسیا است، نیجریه را نیز دروازه ورود به کشورهای غرب آفریقا دانست و افزود: قطعا ماحصل این دیدار ارسال گزارش ظرفیت‌های تجاری آذربایجان شرقی به سفرای 14-15 کشور غرب آفریقا برای همکاری‌های بیشتر خواهد بود. 
سفیر نیجریه از اعضای اتاق بازرگانی تبریز و سایر اتاق‌های ایران خواست تا با حضور در نمایشگاه‌های این کشور، محصولات ایرانی را به نحو احسن معرفی کنند. 
انتهای پیام/

پژوهشیار